Tak naprawdę nazywała się Tina Turner. Pseudonim nadał jej mąż-oprawca » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Tak naprawdę nazywała się Tina Turner. Pseudonim nadał jej mąż-oprawca

Tak naprawdę nazywała się Tina Turner. Pseudonim nadał jej mąż-oprawca

Choć pseudonim Tina Turner wpisał się na stałe w świat muzyki i serca fanów, artystka wcale nie była przekonana do jego przyjęcia. Był on pomysłem jej partnera. – Instynkt podpowiadał mi, że pakuję się w coś niedobrego – opowiedziała po latach gwiazda.

Anna Mae Bullock – bo tak naprawdę nazywała się Tina Turner – została dostrzeżona przez Ike’a Turnera, gdy miała 17 lat. Szlifowała swój talent pod jego skrzydłami, została jego partnerką, a potem żoną. To Ike wymyślił dla niej pseudonim, jeszcze za nim zostali małżeństwem.

Po latach gwiazda wspominała te chwile w autobiorgrafii. – Ike mi nie ufał. Właściwie to nikomu nie ufał. Chciał zabezpieczenia na wypadek, gdybym zmieniła zdanie i postanowiła złamać przyrzeczenie, więc znalazł inny sposób, by mnie do siebie przywiązać: strach. Kiedy przedstawił pomysł utworzenia The Ike and Tina Turner Revue, twierdząc, że potrzebuję lepszego pseudonimu scenicznego, instynkt podpowiadał mi, że pakuję się w coś niedobrego. Tyle wtedy wiedziałam – wspominała gwiazda.

Czytaj też: Tina Turner będzie miała prywatny pogrzeb. W zamkniętej uroczystości wezmą udział tylko bliscy

– Ośmieliłam się zakwestionować jego pomysł i powiedziałam, że wolę nie zmieniać imienia i nazwiska i nie jestem pewna, czy chcę wyruszyć w trasę koncertową, bo taki powziął plan. Najpierw zaczął mi wymyślać – opisywała.

Artystka pisała, że Ike zarejestrował nawet pseudonim „Tina Turner” jako znak towarowy. – Należało do niego, nie do mnie – opowiadała w autobiografii. – Czymże jest nazwa? Wszystkim. Przez te dwa słowa stałam się własnością Ike’a – dodała.

Czytaj też: Tina Turner ostatni raz publicznie. Tak wyglądała „królowa rock’n’rolla”

Tina Turner i Ike

Ike i Tina odnosili sukcesy i zdobywali nagrody. Pobrali się i zostali rodzicami Ronniego. Tina była też matką dla dwóch adoptowanych synów Ike’a. Poza studiami nagrań i estradami rozgrywał się jednak prywatny dramat Tiny Turner. Ike znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, był uzależniony od narkotyków. To pchnęło Tinę do próby samobójczej w 1968 roku. W 1978 roku para wzięła rozwód.

Czytaj też: Tina Turner błyszczała na największych scenach świata. W czterech ścianach przechodziła piekło

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *