Mel Gibson, John Lennon i inne gwiazdy, które dopuściły się przestępstwa. Sprawdź, co takiego zrobili! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mel Gibson, John Lennon i inne gwiazdy, które dopuściły się przestępstwa. Sprawdź, co takiego zrobili!

Mel Gibson, John Lennon i inne gwiazdy, które dopuściły się przestępstwa. Sprawdź, co takiego zrobili!

Wszyscy mamy swoje jasne i ciemne strony, ale o czynach tych gwiazd powinniśmy pamiętać podczas rozmowy o ich artystycznym dorobku.

Matthew Broderick

W roku 1987 aktor spowodował wypadek samochodowy, wskutek którego życie straciły dwie osoby – kierowczyni Anna Gallaghe oraz jej matka Margaret Doherty. Broderick przemieszczał się wtedy razem z inną gwiazdą, Jennifer Grey, którą poznał rok wcześniej na planie filmu „Wolny dzień Ferrisa Buellera”. Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę, za co groziło mu do pięciu lat więzienia, ostatecznie ukarano go jednak grzywną w wysokości 100 funtów.

Snoop Dogg

Amerykański raper nigdy nie ukrywał, że prawo stanowi dla niego tylko wskazówkę, którą nie musi się kierować. Zaraz po ukończeniu szkoły średniej został aresztowany za posiadanie kokainy, za co trafił do więzienia. Przestępstwa narkotykowe nie są jednak jedynymi, w które mógł być zamieszany – w 1993 roku podejrzewano go o udział w zabójstwie członka wrogiego gangu. Ostatecznie został jednak uniewinniony.

Christian Slater

Życie aktora znanego między innymi ze „Śmiertelnego zauroczenia” czy „Prawdziwego romansu” wcale nie odbiega aż tak bardzo od przestępczych ról, w które w tych produkcjach się wcielał. Okazuje się, że mężczyzna swego czasu miał problem z nadużywaniem alkoholu. W 1989 roku został skazany na 10 dni więzienia za jazdę pod wpływem. To był dopiero początek jego kłopotów – pięć lat później próbował wejść z bronią na pokład samolotu, a w roku 1997 uderzył swoją ówczesną dziewczynę i napadł na funkcjonariuszy policji. Był wtedy pod wpływem nielegalnych substancji. Podejrzewano go również o przestępstwo seksualne – obmacywanie kobiety na ulicy, ostatecznie został jednak uniewinniony.

Terrence Howard

Nominowany do Oscara aktor ma za uszami przemoc domową. Mężczyzna znęcał się nad swoją ówczesną żoną, bijąc ją, grożąc oraz prześladując. Sprawa nie zakończyła się nawet wtedy, gdy sąd zakazał Howardowi zbliżania się do kobiety.  

Mel Gibson

Celebryta ma na swoim koncie stłuczkę samochodową spowodowaną jazdą pod wpływem alkoholu. Za podobne wykroczenia został skazany na trzy lata w zawieszeniu, odebrano mu również prawo jazdy na 90 dni. Z postacią Gibsona wiąże się więcej kontrowersji – w roku 1991 został oskarżony o homofobię, a później podejrzewany o antysemityzm oraz rasizm. Stosował również przemoc w stosunku do swojej dziewczyny, grożąc jej oraz bijąc, za co został na niego nałożony zakaz zbliżania.

John Lennon

Głoszący pacyfistyczne hasła muzyk nie był tak łagodny, jakim się wydawał. Artysta sam przyznał, że znęcał się nad kobietami, w tym nad swoją pierwszą żoną. Pokrzywdzony czuł się również jego syn z tego małżeństwa, który wspominał, że ojciec nie dawał mu emocjonalnego wparcia i nie poświęcił się rodzicielstwu tak jak matka.

Jay-Z

Amerykański raper w 1999 roku podczas imprezy w klubie dźgnął w brzuch Lance’a Riverę, ponieważ podejrzewał go o rozprzestrzenianie pirackiego nagrania jego najnowszego albumu. Następnego dnia Jay-Z oddał się w ręce policji i został aresztowany, a w końcu zwolniony za kaucją. Podczas procesu przyznał się do napaści trzeciego stopnia i otrzymał trzyletni wyrok w zawieszeniu.

Vanilla Ice

Raper ma na swoim koncie przestępstwa związane z bronią, między innymi grożenie pistoletem bezdomnemu, który usiłował sprzedać mężczyźnie srebrny łańcuszek. To nie jedyne z jego przewinień, ponieważ w 2001 roku Vanilla Ice został aresztowany za napaść na swoją żonę podczas jazdy autostradą. Wyrwał jej wtedy włosy z głowy. Kilka lat później sytuacja powtórzyła się, lecz zarzut ostatecznie wycofano.  

Polecamy również: