Strona Główna > Te seriale kryminalne musisz znać!

Te seriale kryminalne musisz znać!

Rozwiązywanie zagadek kryminalnych wraz z głównymi bohaterami to coś, co bezapelacyjne nas pobudza i wzmaga nasze zainteresowanie produkcją. Oto seriale, od których nie będziecie mogli się oderwać!

„Breaking Bad”

Jeden z absolutnie najpopularniejszych seriali ostatnich lat. To historia Waltera niespełnionego naukowca, który jest nauczycielem chemii, który nie ma wiele pieniędzy. Kiedy Walter w dniu swoich 50. urodzin dowiaduje się, że ma raka i odkrywa, ile zarabiają dilerzy, postanawia, wraz ze swoim byłem uczniem, rozkręcić biznes, aby po swojej śmierci zapewnić swojej żonie i synowi lepszy byt. Serial ma 5 sezonów i jest dostępny na Netflixie.

Sherlock

Stuletnie opowieści o Sherlocku Holmesie zostały przeniesione na ekran. W rolę głównego bohatera wcielił się Benedict Cumberbatch a jego współpracownika Watsona, gra Martin Freeman. Obaj rozwiązują zbrodnie i śledzą tajemniczego przestępcę Moriarty’ego na całym świecie. Serial zyskał ogromną popularność i dziś można go znaleźć na serwisach streamingowych, w tym przypadku na HBO.

„Peaky Blinders”

To brytyjski serial telewizyjny, którego pomysłodawcą jest Steven Knight, a producentem Caryn Mandabach. Serial opowiada historię Tommy Shelby’ego, który dowodzi gangiem, działającym w po wojennej Anglii, w Birmingham. Szef grupy przestępczej zapłaci każdą cenę, aby wspiąć się na sam szczyt kariery. Serial był pierwszy raz emitowany w 2013 roku, a do tej pory ma 6 sezonów i z tego, co wiadomo, był to ostatni. W planach jest jednak pełnometrażowy film, o rodzie Schelbych. Serial jest do obejrzenia na platformie Netflix.

„Narcos”

W większości jest to serial opowiadający prawdziwą, historie agentów Drug Enforcement Administration polujących na Pabla Escobara, który wspiął się na szczyt światowego handlu narkotykami w Kolumbii w latach 80. i na początku lat 90. Po sukcesie serial wygenerował spin-offową serię „Narcos: Meksyk”, wydaną w listopadzie 2018 roku.

„Miasteczko Twin Peaks”

Dale Cooper, to agent FBI w dziwnym miasteczku Twin Peaks. Wraz z miejscowym szeryfem i mieszkańcami, próbuje rozwiązać sprawę morderstwa Laury Palmer, odkrywając sekrety i tajemnice, które tak naprawdę nigdy nie zostały rozwiązane.

„Przygody Sherlocka Holmesa”

Pierwsza rola Jeremy’ego Bretta jako Sherlocka Holmesa związała go z tym bohaterem, można by powiedzieć na całe życie. Grał tę postać przez ponad dwie dekady w różnych produkcjach. Seria opowiadała wiele znanych historii Holmesa i jego pomocnika Watsona.

„Mr. Robot”

Produkcja Amazon Prime z 2015 roku to trzymający w napięciu dramat, w konwencji thrillera psychologicznego, który opowiada o cierpiącym na fobię społeczną programiście, Elliocie Aldersonie. Pracuje on w firmie, która odpowiada za bezpieczeństwo. Pewnego dnia spotyka tajemniczego hakera, który za wszelką cenę pragnie zniszczyć korporacyjną Amerykę. Elliot decyduje się mu pomóc, narażając tym samym własne życie.

„Dexter”

Tytułowy bohater serialu Dexter to laborant analizy krwi z posterunku policji w Miami. W ciągu dnia przykładny obywatel, jednak nocą to seryjny morderca ścigający tych, którzy wymykają się wymiarowi sprawiedliwości i unikają odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Został wyemitowany po raz pierwszy w 2006 roku i był emitowany do 2013 roku, dziś można znaleźć go na CANAL+ online.

„Hannibal”

W tej wersji „Hannibala” kanibal psychiatra sądowy zaprzyjaźnia się z młodym profilerem FBI, który ma rzadką umiejętność wczuwania się w mordercze potwory, na które poluje. Serial emitowany był przez dwa lata od 2013 do 2015 roku i zdobył wiele nagród w tym dla najlepszego serialu telewizyjnego.

Boardwalk Empire

Produkcja wyreżyserowana przez Martina Scorsese’a, opowiada o zorganizowanej przestępczości w czasach prohibicji w Atlantic City, w latach dwudziestych i trzydziestych. Serial zdobył Złote Globy oraz dwie nagrody Screen Actors Guild Award. Można go obejrzeć na HBO.

Polecamy również: