Włącz radio

Ania Wyszkoni w centrum konfliktu. Nieźle jej się oberwało! "Hipokryzja"

2 min. czytania
21.10.2024 10:23
Zareaguj Reakcja

Adam Konkol i Anna Wyszkoni wiele lat temu wspólnie tworzyli zespół Łzy. Wokalistka odeszła z grupy, lecz nadal śpiewa stare przeboje, co nie podoba się Konkolowi. Artysta skrytykował ją publicznie i zapowiedział, że może upublicznić ich korespondencję.  

W latach 1996–2010 Anna Wyszkoni była wokalistką zespołu Łzy. Wraz z grupą wylansowała takie utwory, jak "Agnieszka już dawno" czy też "Narcyz się nazywam" i zdobyła sławę w całym kraju. Po tym, jak Wyszkoni opuściła zespół na rzecz kariery solowej, jej miejsce zajęła Sara Chmiel.

Rozwiąż quiz muzyczny. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem...

Quiz: Quiz. Jak to leciało? Dokończ zwrotkę i zgarnij 16/20!

1/20 Dokończ pierwszą zwrotkę. "Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż...":

Choć Anna Wyszkoni od 14 lat buduje własną markę, to na koncertach zdarza się jej śpiewać piosenki Łez. To nie podoba się Adamowi Konkolowi, który jako założyciel zespołu wielokrotnie krytykował zachowanie koleżanki z branży. Jego zdaniem artystka "podczepia się" pod sukcesy grupy. Teraz muzyk po raz kolejny zaatakował publicznie Wyszkoni i zapowiedział, że "jeśli zajdzie taka potrzeba", może upublicznić ich prywatną korespondencję! O co dokładnie chodzi?

Anna Wyszkoni kontra Adam Konkol

Jakiś czas temu Adam Konkol udzielił wywiadu Plotkowi. W rozmowie wyjawił, że dostaje tantiemy za każdym razem, gdy Anna Wyszkoni zaśpiewa "Agnieszkę". Lecz mimo to jest przeciwny wykonywaniu przez piosenkarkę utworu. Dodatkowo założyciel Łez "czuje się oszukany".

Zobacz także

Anna Wyszkoni natychmiast zareagowała na te słowa. W rozmowie z Plejadą wyznała, że Konkol "niestety zapomina o tym, że wiele lat temu razem stworzyli tę piosenkę". Okazało się, że jej słowa sprowokowały artystę, który po raz kolejny postanowił publicznie skomentować całą sprawę.

Pani Wyszkoni niedługo "przypomni sobie", że to nie ja, tylko ona skomponowała "Agnieszkę". Powiem więcej, pewnie to ona była na tych "pamiętnych wakacjach" - powiedział Plotkowi.

Mocne słowa założyciela Łez

W swojej najnowszej wypowiedzi Adam Konkol postanowił zwrócić się także bezpośrednio do Anny Wyszkoni. Miał jej do przekazania kilka mocnych słów.

Masz tyle swoich piosenek, a musisz wykonywać moją "Agnieszkę", tą samą, z której, jak mówiłaś z kpiną, "wyrosłaś". Twoja hipokryzja nie ma znaczenia, gdy w grę wchodzi twój sceniczny byt. A szkoda, bo stać cię na więcej, nie tylko muzycznie, ale przede wszystkim jako człowieka. Mam naszą prywatną korespondencję, w której mówisz, że chciałabyś mieć chociaż pięć procent z tej piosenki, by "zapisać się w historii polskiej muzyki — powiedział.

Artysta dodał, że "jeśli zajdzie taka potrzeba, upubliczni i to". W dalszej części rozmowy Konkol powiedział, że Anna Wyszkoni może "udowadniać" swoją wartość, ale nie jego kosztem. "Niestety, nie każdy może być twórcą" - spuentował muzyk.  

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZlotePrzeboje.pl!