Zespół Queen podzielił się poruszającym teledyskiem do utworu "Face It Alone" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Queen podzielił się poruszającym teledyskiem do utworu „Face It Alone”

Zespół Queen podzielił się poruszającym teledyskiem do utworu „Face It Alone”

Zespół Queen udostępnił odnaleziony po wielu latach poruszający utwór „Face It Alone” z wokalem Freddiego Mercury’ego.

18 listopada 2022 roku do sprzedaży trafi 8-płytowy boksQueen The Miracle Collector’s Edition”, który składać się będzie z oryginalnych taśm LP, „The Miracle Sessions” CD z demówkami i niedokończonymi wersjami oraz sześcioma niewydanymi wcześniej utworami, jak również nagrania audio dokumentujące pracę muzyków w studiach w Londynie i Montreux. W ten sposób fani otrzymają możliwość poczuć się tak, jakby siedzieli tuż obok artystów niczym niewidzialny obserwator. Podsłuchiwanie Freddiego, Briana, Johna i Rogera jak żartują, cieszą się, od czasu do czasu wyrażają frustracje i debatują nad kawałkami to niesamowite przeżycie.

Zobacz teledysk:

O niepublikowanym utworze Queen zrobiło się głośno latem tego roku. Brian May i Roger Taylor zasugerowali w wywiadzie dla BBC, że niedawno odkryli utwór Queen z wokalem Freddiego. Ta piosenka to właśnie „Face It Alone”. Rozmowa odbyła się przy okazji występu na platynowym jubileuszu królowej Elżbiety II. Legendarna grupa otwierała wieczór, a Adam Lambert ponownie pojawił się u boku muzyków w roli wokalisty.

Roger Taylor, we wspomnianej wyżej rozmowie z BBC, opisał „Face It Alone” jako „mały klejnocik od Freddiego, o którym zapomnieliśmy”, a Brian May dodał: „jest piękny, poruszający. (…) Cieszę się, że nasza ekipa znalazła ten utwór. Po tylu latach cudownie jest usłyszeć całą naszą czwórkę… Dokładnie, Deacy też tam jest!”.

„Face It Alone” powstało podczas sesji zespołu w 1988 roku do albumu „The Miracle” – przedostatniego krążka, który ukazał się za życia Freddiego Mercury’ego. Był to niezwykle płodny okres dla zespołu. W trakcie pobytu w studiu powstało około 30 utworów, z których wiele nie zostało wydanych. Wśród nich znalazło się właśnie „Face It Alone”. Piosenkę odkryli pracownicy teamu Queen, którzy przygotowywali reedycję „The Miracle”.

„Face It Alone” to pierwsza od ponad 8 lat wydana piosenka Queen z wokalem Freddiego Mercury’ego. W 2014 na „Queen Forever” zespół udostępnił niewydane wcześniej utwory „Let Me in Your Heart Again”, „Love Kills” i „There Must Be More to Life Than This”.

Polecamy również: