Beata Kozidrak: Cieszę się, że nie ma takiej drugiej Beaty jak ja
Strona Główna > Nie zapomni mu tego. Beata Kozidrak mówi o byłym mężu [PODCAST]

Nie zapomni mu tego. Beata Kozidrak mówi o byłym mężu [PODCAST]

Beata Kozidrak w wywiadzie z Tomkiem Brhelem do audycji „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje jawniła kulisy kariery zespołu Bajm. Co zawdzięcza swojemu byłemu mężowi, Andrzejowi Pietrasowi? Posłuchajcie rozmowy!

Czasy, kiedy rozpoczęła się kariera Beaty Kozidrak z zespołem Bajm, nie należały do najłatwiejszych. Lata osiemdziesiąte nie obfitowały w wielkie wsparcie finansowe dla koncertujących artystów. Nierzadko trzeba też było udowodnić ówczesnym władzom, że ma się talent i przechodzić egzaminy przed powołaną do tego komisją. Nie ominęło to również utalentowanej Beaty Kozidrak, która nie raz musiała udowodnić, że potrafi śpiewać.

Złote czasy Beaty Kozidrak

Później przyszły lata wielkiej transformacji ustroju politycznego w Polsce, kiedy wszystko zaczęło się zmieniać. Nadeszły nowe lepsze czasy, a wraz z nimi muzyka w Polsce weszła na inny poziom. Odczuł to również zespół Bajm. Sytuacja muzyków diametralnie się zmieniła.

Posłuchajcie wywiadu Tomka Bhrela z Beatą Kozidrak dla Radia Złote Przeboje:

Tak Beata Kozidrak wspominała to w rozmowie z Tomkiem Bhrelem w audycji „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje:

Jakość tych koncertów była zupełnie inna, pieniądze za te koncerty były inne. Wiesz, nie musiałam grać trzech koncertów w jednym dniu. Mogłam wtedy myśleć o koncertach już w inny sposób, mając więcej czasu. Mając też więcej czasu dla mojej rodziny.

Wokalistka mogła zacząć również powoli myśleć o swojej karierze solowej i dalszym rozwoju w tym kierunku. Zmieniła się jej sytuacja materialna, która zapewniła jej i rodzinie więcej bezpieczeństwa. Wokalistka sporą zasługę oddaje tu swojemu byłemu mężowi i obecnemu managerowi zespołu Bajm, Andrzejowi Pietrasowi:

To pięknie też prowadził były mąż, powiedzmy, ale cały czas manager zespołu Bajm, Andrzej Pietras, który naprawdę przez tyle lat bardzo mądrze prowadził zespół, muzyków, którzy naprawdę mają różne charaktery.

Wielka kariera zespołu Bajm

Beata Kozidrak, zanim rozpoczęła swoją solową karierę, stawiała swoje pierwsze kroki w zespole Bajm. To właśnie z nimi na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu rozpoczęła się jej wielka przygoda z muzyką, która trwa nieprzerwanie do dziś. Przez wiele lat udało im się wspólnie napisać kilkanaście przebojów i wydać kilkanaście płyt. Albumy zespołu „Bajm”, „Szklanka Wody” czy „Myśli i słowa” odbiły się szerokim echem i na zawsze zapisały się na kartach polskiej muzyki rozrywkowej.

Polecamy również: