"My Heart Will Go On": Mistrz wiolonczeli wykonał hit Celine Dion
Strona Główna > Mistrz wiolonczeli w niesamowitym coverze przeboju Celine Dion „My Heart Will Go On”

Mistrz wiolonczeli w niesamowitym coverze przeboju Celine Dion „My Heart Will Go On”

„My Heart Will Go On” jeden z największych przebojów Celine Dion doczekał się wyjątkowej przeróbki. W takiej wersji go jeszcze nie słyszeliśmy!

Hauser prezentuje koncertową wersję przeboju „My Heart Will Go On”

Pomimo że singiel „My Heart Will Go On” został wydany w 1997 roku, to bardzo często powraca do nas w coraz to nowszych odsłonach. Własną wersję zaprezentował podczas koncertu w Budapeszcie mistrz wiolonczeli Hauser.

Artysta z łatwością przemierza od gatunku do gatunku, jednocząc fanów w każdym wieku i z różnych środowisk. Od pierwszego uderzenia zestawu perkusyjnego w żywym rytmie tanecznym i ciepłym brzmieniem sekcji dętej zespołu tanecznego Hauser zajmuje centralne miejsce na wiolonczeli ze swoim rewelacyjnym charakterystycznym dźwiękiem. Zobaczcie fragment koncertu z Budapesztu, gdzie wykonał między innymi hit Celine Dion.

Tak powstawał wielki hit Celine Dion do filmu „Titanic”

Celine Dion nigdy nie chciała zaśpiewać „My Heart Will Go On”. Właściwie to jej nienawidziła. Kiedy kanadyjska gwiazda nagrała tę piosenkę, nie myślała o filmie ani o tym, czy będzie grana w radiu. James Cameron przyjechał pewnego razu do Las Vegas i zaprosił Celine do swojego apartamentu, aby zaśpiewała mu piosenkę, którą mógłby wykorzystać w nowym filmie. Chodziło oczywiście o „Titanica”. Jamsowi nie do końca podobało się jej wykonanie.

Jednak kilka tygodni później zadzwonił do Celine i poprosił ją, aby przyleciała do Nowego Jorku nagrać demo. Później wszystko potoczyło się błyskawicznie. Jak mówią sami twórcy „reszta jest historią”.

„My Heart Will Go On” pochodzi z wydanego w 1997 roku albumu Celine Dion „Let’s Talk About Love”. Piosenkę skomponowano specjalnie na potrzeby filmu „Titanic”. Utwór został nagrodzony między innymi Oscarem w kategorii „Najlepsza oryginalna piosenka filmowa”, statuetką Grammy oraz Złotym Globem.

Celine Dion zaśpiewa w Polsce w 2024 roku!

Ze względu na dalszą rekonwalescencję Celine Dion, która nadal dochodzi do siebie po problemach zdrowotnych ogłosiła przełożenie wiosennych występów swojej europejskiej trasy Courage World Tour 2023. Koncerty zaplanowane od 24 lutego do 11 kwietnia 2023 roku, w tym także wydarzenia w Łodzi oraz w Krakowie ostatecznie odbędą się na wiosnę 2024. Spektakle zaplanowane na 26 sierpnia – 4 października 2023 roku pozostaną bez zmian. Tym samym oznacza to, że Celine Dion w przyszłym roku powróci na trasy koncertowe po długiej przerwie spowodowanej chorobą.

Polecamy również: