"Black to black": Wiemy, kto zagra Amy Winehouse! Zobacz pierwsze zdjęcie z planu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Black to black”: Wiemy, kto zagra Amy Winehouse! Zobacz pierwsze zdjęcie z planu

„Black to black”: Wiemy, kto zagra Amy Winehouse! Zobacz pierwsze zdjęcie z planu

Nadchodzi film biograficzny o Amy Winehouse „Back to Black”. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie Marisy Abeli w roli Amy. Zobaczcie, jak się prezentuje!

Główną rolę w „Back to Black” zagra Marisa Abela. Za kamerą stanie Sam Taylor-Johnson, reżyserka „50 twarzy Greya” i „Johna Lennona. Chłopaka znikąd”. Film będzie śledził „tętniące życiem lata życia Amy Winehouse w Londynie we wczesnych latach życia i jej intensywną podróż do sławy”. Produkcja i zdjęcia ruszyły 16 stycznia w Londynie.

Twórcy zaprezentowali właśnie pierwsze zdjęcie Abeli ucharakteryzowanej na autorkę przeboju „Rehab”.

Studiocanal

Ważną informacją jest, że film „Back to Black” powstaje we współpracy ze spadkobiercami Amy Winehouse.

Abela jest najbardziej znana z roli uprzywilejowanej, ale niespokojnej Yasmin Kara-Hanani w serialu HBO „Branża”, którego drugi sezon wyemitowano w zeszłym roku. Brytyjska aktorka wystąpiła także w serialu Sky TV „COBRA” i zagrała u boku Jamesa Nortona w thrillerze kryminalnym „Rogue Agent”. Jej dorobek obejmuje dramat „She Is Love”, w którym zagrali Haley Bennett i Sam Riley.

Amy Winehouse i jej legenda

O życiu i śmierci Amy Winehouse powstały już dwa filmy: „Amy” z 2015 roku w reżyserii Asifa Kapadii oraz „10 Years On” z 2021 roku wyprodukowany przez BBC, który opowiada historię Amy z perspektywy jej rodziców.

Amy Winehouse w ciągu swojego życia wydała tylko dwa albumy, ale to wystarczyło, by na stałe zapisała się w historii muzyki. Wokalistka słynęła z charakterystycznego głosu, który został zakwalifikowany jako kontralt sięgający w górnych granicach do mezzosopranu. Jej debiutancki album „Frank” z 2003 roku odniósł duży sukces i zyskał uznanie krytyków, a następna płyta „Back to Black” (2006) otrzymała aż pięć nagród Grammy. Wielu artystów takich jak Lady Gaga, Florence Welch czy Lana Del Ray przyznało, że Amy utorowała im drogę do sławy. To właśnie dzięki niej wiele niekonwencjonalnych kobiet odniosło sukces w nurcie muzyki pop. Amy walczyła z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków oraz z problemami natury psychicznej. Amy zmarła 23 lipca 2011 roku.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *