Budka Suflera i Jacek Kawalec prezentują tytułowy utwór z albumu "Skaza" [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Budka Suflera i Jacek Kawalec prezentują tytułowy utwór z albumu „Skaza” [WIDEO]

Budka Suflera i Jacek Kawalec prezentują tytułowy utwór z albumu „Skaza” [WIDEO]

Ponad dwa lata temu odszedł od nas Romuald Lipko. „Skaza”, to drugi po „10 lat samotności” album z jego premierowymi kompozycjami nagrany po Jego śmierci. Płyta trafi do sprzedaży już 25 listopada 2022 roku.

O ile poprzednia płyta była zaśpiewana w całości przez jednego wokalistę, Felicjana Andrzejczaka, to „Skaza” prezentuje trójkę śpiewających artystów: Irenę Michalską, Jacka Kawalca i Roberta Żarczyńskiego. Pośród trzynastu utworów opublikowanych na tej płycie są też śpiewane duety. Do chwili obecnej powszechnie znany jest duetowy utwór „O tobie myślę w zimną noc” dedykowany ludziom uciekającym przed okropnościami wojny na wschodzie. Nagraną muzykę zilustrowała obrazem Iryny Frolova. Znany jest też prowokujący utwór „Wontpliwośći”. Tutaj agresywny rock porusza się wraz z poezją Bogdana Olewicza i filmem Jana Marciniaka, odpychając jednych, zachwycając drugich.

Do sieci trafił teledysk do tytułowego utworu „Skaza”. Możecie go zobaczyć poniżej.

Różnorodna scena wokalna na płycie inspirowana jest tradycją tego zespołu. Przez wiele lat na koncertową scenę Budki Suflera wychodzili i śpiewali w trakcie jednego show: Krzysztof Cugowski, Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak, Iza Trojanowska, Urszula. Każdy z nich śpiewał swoje wielkie hity. Różnorodność stylistyczna utworów zarówno kiedyś, jak i teraz, wręcz zmusza do pracy z więcej niż jednym wokalistą i nie pozwala ograniczać się tylko do męskiego śpiewania.

Tak prezentuje się lista utworów, które znalazły się na albumie „Skaza”:

 1. Skaza
 2. Nie tańczy już nikt
 3. Siła strumienia
 4. Wontpliwości
 5. O tobie myślę w zimną noc
 6. Przejdźmy na ty
 7. Pieśń trywialna
 8. Gubię się
 9. Droga do celu
 10. W kinie tak jest
 11. Życie za życie
 12. Miejsce na ziemi
 13. Gdyby jutra nie było

Polecamy również: