Strona Główna > Christina Applegate o stwardnieniu rozsianym: Musiałam pogodzić się z tym, że stracę moje życie

Christina Applegate o stwardnieniu rozsianym: Musiałam pogodzić się z tym, że stracę moje życie

Aktorka w poruszającym wywiadzie opowiedziała o swojej walce z chorobą.

Christina Applegate „nigdy nie zaakceptuje” diagnozy stwardnienia rozsianego. W nowym wywiadzie dla The New York Times 50-letnia gwiazda znana z takich produkcji jak „Legenda telewizji”, „Świat według Bundych” czy „Ostrożnie z dziewczynami” przedstawiła szczere spojrzenie na chorobę i jej wpływ na jej karierę.

Wydawało mi się, że cóż, zaopatrzmy ją w lekarstwo, żebym mogła wyzdrowieć i jakoś to będzie. Nie było to jednak takie proste. Musiałem przetworzyć moją utratę życia, utratę tej części mnie. Więc potrzebowałem sporo czasu.

W 2008 roku lekarze zdiagnozowali u 37-letniej aktorki nowotwór piersi we wczesnym stadium. Bardzo szybko rozpoczęła leczenie i udało jej się wygrać tę walkę.

Problemy ze zdrowiem powróciły, gdy aktorka straciła równowagę na planie serialu „Już nie żyjesz”. Kilka tygodni później poinformowała, że choruje na stwardnienie rozsiane. To nieuleczalna choroba, z którą Chrstina musi się nauczyć żyć. Aktualnie porusza się o lace. Jak zdradziła ma ich już całą kolekcję!

To będzie pierwszy raz, gdy ludzie mnie taką zobaczą. Przytyłam prawie 20 kg. Nie jestem w stanie chodzić bez wspierania się na lasce. Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że ja zdaję sobie sprawę z tego, jak wyglądam. Najważniejsze, że czuję się dobrze i mam wokół siebie bliskich, którzy mnie kochają.

– mówi Applegate w rozmowie z „The New York Times”.

Trzeci sezon serialu „Już nie żyjesz” będzie miał premierę już 17 listopada 2022 roku na Netfliksie.

Polecamy również: