Wielkanoc: Filmy Walta Disneya dla całej rodziny
Strona Główna > „Coco” i inne filmy Walta Disneya idealne na Wielkanoc

„Coco” i inne filmy Walta Disneya idealne na Wielkanoc

Czas wielkanocny to początek wiosennego okresu. Życie powoli wychodzi z zimowej stagnacji, by zazielenić się wokoło. Jeśli tylko pogoda sprzyja, całe rodziny wspólnie się spotykają, jedzą, spacerują no i oczywiście relaksują. Jest to też super moment dla najmłodszych i nie tylko, aby nadrobić bajkowe zaległości. Dziś przygotowaliśmy dla Was zestawienie pięciu produkcji Walta Disneya, które świetnie wypełnią wolną porę świąteczną.

Wielkanoc to czas radosnego świętowania i spędzania czasu z rodziną. Jednym ze sposobów na spędzenie tego czasu może być oglądanie filmów. A co może być lepszego na Wielkanoc niż filmy Walta Disneya, które są pełne magii i czarów?

Poniżej przedstawiam pięć filmów Walta Disneya, które warto obejrzeć na Wielkanoc:

„Zwierzogród”

Animowana bajka, która opowiada o niełatwej drodze do prawdy. Główną postacią jest króliczka Judy Hopps, która po ukończeniu szkoły policyjnej przeprowadza się do dużej metropolii, gdzie wszystkie, małej jak i duże, zwierzęta starają się żyć w zgodzie. Nieoczekiwanie napotyka Liska Nicka Bajerę, który pomoże jej w rozwikłaniu sprawy zaginięcia jednego z mieszkańców Zwierzogrodu.

„Dawno temu w trawie”

Po modernizacji czynności wykonywanych w świecie mrówek dochodzi do awarii. Całe zapasy żywnościowe zostają zniszczone. Oprócz braku jedzenia, mrówki tracą również daninę dla nękających ich koników polnych. By uratować swoją kolonię, Flik rusza poza obszar obozu. Nie wiadomo, czy odnajdzie odpowiednią pomoc.

„Coco”

Animowany film pełnometrażowy, którego akcja rozgrywa się w meksykańskiej wiosce Santa Cecilia. Dwunastoletni Miguela kocha śpiewać i grać na gitarze. Jego największym idolem jest, przedwcześnie zmarły, Ernesto de la Cruz. Wielopokoleniowa rodzina, z którą mieszka bohater, nie chce by młody, rozwijał się w stronę muzyki. Chłopiec więc trenuje w ukryciu swej piwnicy. Pewnego dnia w dowiaduje się, że jest spokrewniony ze swym ulubionym artystą i w magiczny sposób przenosi się do świata zmarłych.

„Kurczak Mały”

Pierwszy film Walta Disneya dystrybuowany w technice trójwymiarowej. Historia wstydliwego Kurczaka, który musi zadbać o uznanie przyjaciół i ojca sportowca. Nikt nie wierzy Małemu, że coś czyha na wszystkich w przestworzach. Dopiero porwanie jednego z kolegów sprawia, że będą musieli stawić czoła nieznanemu.

„W głowie się nie mieści”

Pełnometrażowa bajka o trudach dorastania i obawach, które czyhają na każdego w nowej sytuacji. Młoda Riley przeprowadza się z rodzicami do nowego miasta. Jak w u wszystkich ludzi, wewnętrznie przeplatają się w niej emocje Radości, Strachu, Gniewu, Odrazy oraz Smutku. Te pięć uczuć, będzie musiało znaleźć równowagę dla dorastającej dziewczynki. 

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *