Jacek Łągwa grał koncerty z Ich Troje. Teraz idzie na studia!
Strona Główna > Jacek Łągwa grał koncerty z Ich Troje. Teraz idzie na studia!

Jacek Łągwa grał koncerty z Ich Troje. Teraz idzie na studia!

Jacek Łągwa od wielu lat jest członkiem zespołu Ich Troje. Razem z Michałem Wiśniewskim nagrali mnóstwo przebojów. Teraz muzyk zdecydował się na rozwój w innym kierunku. Pochwalił się ostatnio, że wybiera się na studia!

Jacek Łągwa założył z Michałem Wiśniewskim zespół Ich Troje w 1995 roku. Przez cały okres działalności nagrali 10 płyt studyjnych. Znalazło się na nich wiele przebojów, które pamiętane są przez słuchaczy do dziś. Łągwa był związany z muzyką praktycznie przez całe życie. Ostatnio postanowił, że pora rozwinąć się też w innej dziedzinie. Dlatego zdecydował się pójść na studia.

Zobacz także: „Jesteśmy w szczytowej formie”. Zapowiada się wielki powrót Guns N’ Roses z nową płytą?

Jacek Łągwa — ze studia na studia

Jacek Łągwa w zasadzie całe życie poświęcił muzyce. Od prawie 30 lat działa w Ich Troje. Na koncie ma też wydany w 2009 roku album solowy. Tworzył muzykę do różnych produkcji filmowych. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak “Kolej na film” czy “In the Name of…”. Jego kompozycje można było też usłyszeć w Teatrze Telewizji. Zagrał tam też rolę Adasia Niezgódki w “Niesamowitych przygodach Pana Kleksa” w 1980 roku.

Można z całą pewnością stwierdzić, że życie Jacka Łągwy opierało się na działaniach artystycznych. Teraz postanowił pójść na studia. Muzyk pochwalił się tą wieścią w swoich mediach społecznościowych. Przyznał żartobliwie, że to objaw kryzysu wieku średniego.

Kryzys wieku średniego objawia się na różne sposoby. Ja na przykład w wieku 54 lat… zostałem studentem Politechniki Łódzkiej, a dokładnie: Wydziału Elektrotechniki. W 2024 roku juwenalia będę oglądał z drugiej strony sceny! – napisał Łągwa na Instagramie.

Zobacz także: Imagine Dragons na PGE Narodowym. Widownia narzekała na akustykę?

Jacek Łągwa studentem politechniki

Współzałożyciel Ich Troje został studentem Politechniki Łódzkiej na Wydziale Elektrotechniki. To wybór zupełnie inny od tego, czym muzyk zajmował się na co dzień. Nie pochwalił się, na jakim kierunku dokładnie będzie studiował. Nie wiadomo też, czy zdecydował się na studia dzienne, czy zaoczne.

Jacek Łągwa nie informował nigdy, czy uczęszczał w przeszłości na jakiekolwiek studia. Wiadomo jedynie, że jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Patrząc na jego karierę oraz wykształcenie, wybór Wydziału Elektrotechniki naprawdę zaskakuje. Być może Łągwa ma nie tylko talent muzyczny, lecz także ścisły umysł. Rok akademicki zaczyna się już w październiku. Pozostaje życzyć powodzenia i osiągania dobrych wyników!

Zobacz także: Harry Styles ma romans! To ona jest jego ukochaną