Tak naprawdę nazywa się Cleo. Jej wykształcenie też zaskakuje
Strona Główna > Jak naprawdę nazywa się Cleo? Jej wykształcenie również zaskakuje!

Jak naprawdę nazywa się Cleo? Jej wykształcenie również zaskakuje!

Cleo jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich artystek. Choć każdy wie, kim jest Cleo, to jednak pewne fakty na jej temat mogą zaskoczyć!

Cleo show-biznesie obecna jest od blisko 20 lat, choć przez pierwszy okres kariery głównie udzielała się gościnnie u artystów sceny hip-hopowej. Przełomem był rok 2013, kiedy nawiązała współpracę z Donatanem. Od tamtej pory sukcesywnie wspinała się na muzyczny szczyt i dziś ma na koncie wiele sukcesów oraz tysiące wiernych fanów.

Zobacz także: Nelly Furtado nagle zniknęła. Wiadomo, co się z nią działo

Przez lata swojej obecności na scenie Cleo osiągnęła bardzo wiele. Nie tylko zdobyła liczne nagrody, takie jak Superjedynki czy nagrody Eska Music Awards. Jednym z jej największych sukcesów był występ na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku, gdzie pojawiła się z utworem „My Słowianie”.

Ostatecznie, choć nie wygrała, to jednak zajęła dość wysokie, bo 14. miejsce. Dziś piosenkarka cieszy się bardzo dużą rozpoznawalnością, ale wciąż jest kilka faktów, które mogłyby zaskoczyć jej fanów.

Jak nazywa się Cleo? Tego o niej nie wiecie!

Słysząc: „Cleo” od razu wiemy, że chodzi o wokalistkę z hitu „My Słowianie”. A Joanna Krystyna Klepko? Tak właśnie naprawdę nazywa się artystka. Karierę zaczynała jako 20-latka od chóru gospel, który pomógł jej nieco szerzej zaistnieć w środowisku hip-hopowym.

Zobacz także: Katy Perry szlochała i nie mogła opanować łez. Zaśpiewał dla zmarłego ojca

Nie każdy pamięta, że Cleo próbowała swoich sił w muzycznym talent-show „X Factor”. Zaśpiewała tam „Proud Mary”, ale jej talent nie został dostrzeżony przez jurorów programu. Jednak po dwóch latach wrota do kariery stały dla niej otworem.

Współpraca z Donatanem zaowocowała wielkim komercyjnym sukcesem, bo debiutancka płyta „Hiper/Himera” bardzo szybko pokryła się platyną. Potem przyszła Eurowizja i kolejne największe polskie festiwale.

Wykształcenie Cleo zaskakuje

Nie jest tajemnicą, że wielu artystów, którzy osiągnęli sukces w branży muzycznej, wcale nie ma typowo muzycznego wykształcenia. Nie inaczej jest Cleo, która kończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zobacz także: Quiz: Perfect, Lady Pank czy Budka Suflera? Kto to śpiewał? 6/10 to mało!

Nie miała tam zresztą daleko, jako warszawianka z Ursynowa. Kończąc uczelnię uzyskała tytuł magistra inżyniera architektury krajobrazu. Okres studencki był dla niej bardzo ważny i wspominała o nim w wielu wywiadach. Jak przyznała, w tamtych czasach bywało jej trudno pod względem finansowym. Zdarzało się, że w portfelu miała dwa złote, ale – jak sama twierdzi – to nauczyło ją szacunku do pieniądza.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *