Nelly Furtado nagle zniknęła. Wiadomo, co się z nią działo
Strona Główna > Nelly Furtado nagle zniknęła. Wiadomo, co się z nią działo

Nelly Furtado nagle zniknęła. Wiadomo, co się z nią działo

Singiel „I’m like a bird” Nelly Furtado 20 lat temu znali wszyscy. Dzięki niemu piosenkarka zyskała rozpoznawalność i sławę na całym świecie. Potem przyszły jeszcze większe hity i prestiżowe nagrody oraz współprace z największymi gwiazdami.

Choć do 2017 właściwie co trzy lata artystka wydawała nową płytę, to od czasów płyty „Loose” z utworem „Maneater” stopniowo rozgłos stawał się coraz mniejszy. Wreszcie artystka całkowicie wycofała się z życia publicznego. Dopiero teraz, po latach, zdradziła powody tej decyzji.

Zobacz także: Afera przed koncertem Beyonce. Bezdomne rodziny trafią na bruk?

Nelly Furtado to artystka doskonale znana na całym świecie już od 23 lat. Kariera kanadyjskiej gwiazdy zaczęła się od jej występu w jednym z klubów w Toronto. Została dostrzeżona przez producenta, który pomógł jej zrealizować marzenia o wydaniu pierwszej płyty. „Whoa, Nelly!” okazało się strzałem w dziesiątkę, a kanadyjka o portugalskich korzeniach gościła na wszystkich listach przebojów z wpadającą w ucho „I’m like a bird”.

Z kolei za utwór „Turn Off the Ligh” dostała Grammy. Było jasne, że na długo zagości w branży muzycznej. Kiedy do współpracy zaprosił ją Timberland, w jej dyskografii znalazło się kilka kolejnych hitów, w tym jeden z największych – dynamiczny „Maneater”.

Dlaczego Nelly Furtado zniknęła?

Przez ponad 15 lat Nelly Furtado wydawała kolejne płyty, choć nie były one już takimi komercyjnymi sukcesami, jak trzy pierwsze. Gwiazda wycofywała się stopniowo z życia publicznego, aż wreszcie zniknęła.

Zobacz także: Tina Turner błyszczała na największych scenach świata. W czterech ścianach przechodziła piekło

W 2022 roku, po pięciu latach przerwy, wystąpiła na scenie, gdzie towarzyszył jej Drake. Jednak nie mówiła jeszcze wtedy o tym, co sprawiło, że odsunęła się w cień. Teraz na łamach magazynu „Fault” zdradziła, co było powodem jej wycofania się z show-biznesu. Okazuje się, że u artystki zdiagnozowano ADHD.

Nelly Furtado ma ADHD. Jak sobie z nim radzi?

W najnowszym wywiadzie gwiazda przekazała, że od dawna zmagała się z brakiem koncentracji, nieuwagą i dezorganizacją. Jednak zaangażowanie muzyczne od czasów dzieciństwa utrzymywało trudności w ryzach.

Sądzę, że mierzyłam się z tym od zawsze, ale granie w dzieciństwie na instrumentach po kilka godzin dziennie pozwalało mi trzymać się w ryzach – wyznała Furtado.

Zobacz także: Katy Perry szlochała i nie mogła opanować łez. Zaśpiewał dla zmarłego ojca

Z czasem problemy się nasilały, a ona musiała poświęcić czas na to, by nauczyć się funkcjonować z tym zaburzeniem. Gwiazda zdradziła, jak radzi sobie z nim teraz. Koncentruje się na tych aktywnościach, które korzystnie wpływają na mózg.

Dziś skupiam się na choreografii i dużo ćwiczę w studio tańca. To dla mnie naturalna metoda radzenia sobie z ADHD. Dyscyplina robi dobrze mojemu mózgowi. Dobra wiadomość jest taka, że zdążyłam poznać mój mózg naprawdę dobrze. Lubię o tym mówić i chcę to robić. Mam nadzieję, że własnym przykładem dołożę się do szerokiej dyskusji – oceniła.

Dodała także, że dzięki swojej dojrzałości, a także temu, iż dobrze poznała swoją przypadłość, może sobie z nią dobrze radzić, skupiając się na rozwiązaniach, a nie emocjonalnych aspektach problemu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *