Katarzyna Grochola nie czuje się najlepiej. Pisarka opowiedziała o poważnej operacji » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Katarzyna Grochola nie czuje się najlepiej. Pisarka opowiedziała o poważnej operacji

Katarzyna Grochola nie czuje się najlepiej. Pisarka opowiedziała o poważnej operacji

W grudniu dowiedzieliśmy się, że Katarzyna Grochola znów walczy z rakiem. Pisarka ma za sobą dwie poważne operacje. W szczerym wywiadzie z Dorotą Wellman zdradziła, jak się czuje.

O chorobie Katarzyny Grocholi dowiedzieliśmy się w grudniu, kiedy to ukazał się felieton jej córki Doroty Szelągowskiej dla „Wysokich Obcasów Extra”,

Mama ma raka. Nie mówiłam ci, bo to się nagle okazało. Za kilka godzin operacja. Powiedziała, że wszystko będzie dobrze. Byłam wczoraj z Marią (siostra Doroty Szelągowskiej – przyp. red.) u notariusza. Matka chce pozałatwiać jakieś sprawy, a ja w sobotę jadę do Hiszpanii na trzy tygodnie.

– napisała prowadząca program „Totalne remonty Szelągowskiej”.

Ostatnio pisarka udzieliła szczerego wywiadu Dorocie Wellman w Dzień Dobry TVN, w którym opowiedziała o tym trudnym czasie i jak się teraz czuje.

Jestem potwornie słaba, niestety. Nikt mnie nie uprzedził, że operacje na płucach są najbardziej krwawe i najdłużej się po nich dochodzi do siebie. […] Jak przypadkiem zachorowałam, to dostałam 20 telefonów od dziennikarzy pod tytułem: „bo nam nie chodzi o to, że jest pani chora, tylko jak można pomóc” i się wkurzyłam.

Umacnia mnie to, że naprawdę wierzę, że jest coś silniejszego i potężniejszego od nas. Coś, co czuwa, kieruje, czemu warto się oddać, co w sprawach istotnych, mimo wolnej woli, którą nam dano, zdecyduje, co jest dla nas najlepsze. Bóg jest wszędzie, nie muszę nawet do ogrodu wychodzić. Od prawdziwej wiary nic cię nie odsunie. Nawet ksiądz pedofil.

Służba zdrowia leży. Módlmy się o to, żebyśmy byli zdrowi. Rak nie jest końcem życia, czasami. Ale wszyscy kiedyś będziemy musieli umierać. Cieszę się, że to ja, a nie moje dziecko. To byłoby dużo gorsze – dodała.

Katarzyna Grochola już raz wygrała walkę z rakiem, który był w bardzo zaawansowanym stadium. Lekarze wtedy odradzali jej operację, jednak zdecydowała się na nią i udało się jej w pełni wyzdrowieć. Pisarka nigdy nie zdradziła szczegółów choroby. Tak wspomniała ten czas w jednym z wywiadów:

Byłam tak przerażona, że nie pamiętam, bym cokolwiek czuła. W ogóle niewiele pamiętam. Zdaje się, że zasłabłam na ulicy. Pamiętam jakichś ludzi i samochód, którym podwozili mnie do domu… […] Ale najgorszy czas to okres między pobraniem wycinków do badania a ostatecznym potwierdzeniem diagnozy.

Katarzyna Grochola to jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek, autorka licznych powieści obyczajowych w tym m.in. „Nigdy w życiu” czy „Ja wam pokażę!”, które doczekały się adaptacji w postaci filmów o takich samych tytułach.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Polecamy również: