Mariusz Bonaszewski zawdzięcza widzowi życie. Nie wiedział, że jest chory » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mariusz Bonaszewski zawdzięcza widzowi życie. Nie wiedział, że jest chory

Mariusz Bonaszewski zawdzięcza widzowi życie. Nie wiedział, że jest chory

Mariusz Bonaszewski jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Dzięki występom w licznych filmach i serialach sensacyjnych zbudował wizerunek odważnego i twardego mężczyzny, który nie waha się walczyć o swoje. Zdarzyło się, że przyszło mu stanąć do walki o własne zdrowie.

Na liście filmów, w których zagrał Mariusz Bonaszewski, są m.in. „Chaos” (reż. Xawery Żuławski), „Kurier” (reż. Władysław Pasikowski) czy „Powidoki” (reż. Andrzej Wajda). Regularnie pojawia się również w popularnych serialach, na przykład: „M jak miłość”, „Prawo Agaty”, „Stulecie Winnych” oraz „Ojciec Mateusz”.

To nie koniec zasług Mariusza Bonaszewskiego na polu sztuki. Prawie każdy polski miłośnik audiobooków prędzej czy później trafi na pozycję, w której lektorem jest właśnie aktor. Ma na koncie także niezliczone wybitne role teatralne — w tym w teatrze telewizji.

Zobacz także: Wodecki odszedł sześć lat temu. Tak teraz wygląda grób artysty

Mariusz Bonaszewski przeszedł poważną operację

Mariusz Bonaszewski ma na koncie także występy w uwielbianym przez Polaków serialu „Przyjaciółki”. Kiedy aktor przyjmował angaż w produkcji, nie spodziewał się, że ta decyzja uratuje mu życie. Jak relacjonuje magazyn „Dobry Tydzień”, jednego z widzów tytułu zaniepokoił pewien szczegół zachowania Bonaszewskiego.

Widz „Przyjaciółek” — i zarazem lekarz z zawodu — zaniepokoił się sposobem, w jaki porusza się Mariusz Bonaszewski. Czym prędzej zadzwonił do stacji telewizyjnej i ostrzegł, że aktor musi pilnie udać się do szpitala. Na szczęście Bonaszewski nie zlekceważył spostrzeżeń specjalisty i zgłosił się o pomoc do placówki medycznej.

Zobacz także: Doda o swojej przygodzie ze studiami. Wybrała naprawdę ambitny kierunek!

Mariusz Bonaszewski, jak wyznał w rozmowie z „Dobrym Tygodniem” jego współpracownik, musiał pilnie przejść operację mózgu. Aktor jest już po zabiegu, jednak musi jeszcze wytrzymać rehabilitację.

Mariusz jest już po operacji mózgu. Nie wiemy dokładnie, co się stało, ale sprawa była poważna. To niesamowite, że lekarz we właściwym momencie zasiadł przed telewizorem, a pacjent potraktował jego słowa poważnie. Miał szalone szczęście, że trafił na świetnego specjalistę — podkreślił współpracownik Bonaszewskiego.

Zobacz także: Maryla Rodowicz coraz chudsza! Rozbrajająco szczerze wyjawiła, jak to osiąga