Matteo Bocelli zaskakuje nowym singlem. Nagrał go z gwiazdami Bollywood! [WIDEO]
Strona Główna > Matteo Bocelli zaskakuje nowym singlem. Nagrał go z gwiazdami Bollywood! [WIDEO]

Matteo Bocelli zaskakuje nowym singlem. Nagrał go z gwiazdami Bollywood! [WIDEO]

Matteo Bocelli powraca z „I Miss You Amore” – romantycznym singlem stworzonym we współpracy z wokalistkami Sukriti i Prakriti Kakar, kompozytorem i producentem Amaalem Mallikiem oraz autorem tekstów i producentem Kunaalem Vermaa. Z okazji Walentynek artyści udostępnili również oficjalny teledysk do piosenki.

Matteo Bocelli nagrał nowy singiel z gwiazdami Bollywood

„I Miss You Amore” to uniwersalna opowieść o miłości, stracie i żalu. Matteo śpiewa po angielsku, natomiast bliźniaczki Sukriti i Prakriti Kakar w hindi. Włoch napisał piosenkę razem z Amaalem Mallikiem, Shridharem Solanki i Kunaalem Vermaa.

Siostry Sukriti i Prakriti Kakar oraz Amaal Mallik pochodzą ze świata Bollywood, jednak zdobyli uznanie także za pracę niezwiązaną z filmem – w 2021 roku stworzyli remiks przeboju Dua Lipy „Levitating”.

Utwór „I Miss You Amore” od początku był skazany na sukces.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem melodię Amaala, natychmiast wiedziałem, że stworzymy coś wyjątkowego. To wielki zaszczyt pracować z Sukriti i Prakriti, które przedstawiły mi niesamowitą kulturę Indii, jakiej nie miałem okazji wcześniej doświadczyć. Jestem pod wrażeniem wsparcia, jakie otrzymałem w Indiach.

– wspomina Matteo Bocelli.

Zobacz teledysk:

Nie daleko pada jabłko od jabłoni. Matteo był skazany na sukces?

Matteo Bocelli to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. Gry na fortepianie uczył się od szóstego roku życia. Jako 18-latek zadebiutował na deskach rzymskiego Koloseum, śpiewając Verdiego. W 2018 roku był współautorem i współwykonawcą singla „Fall On Me”, który promował uznany album „Si” (2018) jego ojca, Andrei Bocellego. Płyta trafiła na szczyt list sprzedaży zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Utwór zgromadził 300 milionów odsłuchów i znalazł się na soundtracku do filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Niedawno Matteo i jego siostra Virginia dołączyli do ojca na trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych, promując wspólny album #1 „A Family Christmas”.

Od czasu podpisania kontraktu z Capitol Records, Bocelli stworzył serię emocjonujących singli, w tym „Tempo” (wykorzystany w europejskiej kampanii reklamowej Fiata New 500 La Prima By Bocelli), „Until She’s Gone” (współpraca z kolumbijskim piosenkarzem i autorem tekstów Sebastiánem Yatrą, którą nagrali po angielsku, hiszpańsku i włosku), „Close”, „Dime/Dimmi” czy debiutancki „Solo”.

W zeszłym roku Bocelli nawiązał współpracę z nominowanym do Grammy kompozytorem, producentem i muzykiem Tomem Holkenborgiem. Ich piosenka „Cautionary Tale” znalazła się w filmie „Trzy tysiące lat tęsknoty”. Bocelli zadebiutował na wielkim ekranie jako książę Mustafa. Niedawno nagrał również piosenkę do czołówki serialu „Od zera”: „Anime Imperfette”.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *