Michael J. Fox jest nieuleczalnie chory. Aktor zdradził, jak choroba zmieniła jego życie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Michael J. Fox jest nieuleczalnie chory. Aktor zdradził, jak choroba zmieniła jego życie

Michael J. Fox jest nieuleczalnie chory. Aktor zdradził, jak choroba zmieniła jego życie

Michael J. Fox, kultowy aktor, którego hollywoodzka kariera została naznaczona światowym uznaniem, zaszczytami i nagrodami, założył fundację w 2000 roku po tym, jak publicznie ujawnił, że w 1991 roku, w wieku 29 lat, zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona.

Michael J Fox znany z roli Marty’ego w kultowym filmie Powrót do przyszłości” od wielu lat zmaga się z ciężką chorobą. Aktor otworzył się na temat sięgania po alkohol po tym, jak zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona.w dokumencie „Still: A Michael J. Fox Movie”, który miał premierę na odbywającym się właśnie festiwalu Sundance. W filmie aktor opowiada również o swoich zawodowych sukcesach i osobistych porażkach, nie pomijając najbardziej bolesnych faktów.

Piłem, żeby uciec. Nie wiedziałem, co się dzieje. Nie wiedziałem, co nadchodzi. Więc myślałem, co mi szkodzi wypić cztery lampki wina i może kieliszek? Bez wątpienia byłem alkoholikiem. Jednak minęło już 30 lat bez picia.

– mówi aktor.

W 2000 roku Michael J. Fox założył fundację „The Michael J. Fox Foundation for Parkinson’s Research”, którą New York Times nazwał „najbardziej wiarygodnym głosem na temat badań nad chorobą Parkinsona na świecie”. Obecnie to największa na świecie fundacja non-profit zajmująca się opracowywaniem leków na chorobę Parkinsona, Ich głównym celem jest poszukiwanie leku na chorobę Parkinsona (PD). Fox jest powszechnie podziwiany za swoją niestrudzoną pracę jako rzecznik osób dotkniętych tą chorobą.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *