Musiałowski kupił zamek i organizuje tam festiwal! Szczegóły imprezy, lista gwiazd
Strona Główna > Musiałowski kupił zamek i organizuje tam festiwal! Szczegóły imprezy, lista gwiazd

Musiałowski kupił zamek i organizuje tam festiwal! Szczegóły imprezy, lista gwiazd

Maciej Musiałowski potrafi zaskoczyć! Aktor spełnił niedawno jedno ze swoich najskrytszych marzeń i kupił… zamek. Pochwalił się postępami prac w swoich mediach społecznościowych. Cel zapiera dech w piersiach – wkrótce odbędzie się tam wielki festiwal muzyczny.

Maciej Musiałowski to bardzo dobrze rokujący aktor młodego pokolenia. Jest znany z ról filmowych w głośnych filmach, takich jak „Hejter”, „Sala samobójców”, „Kryptonim Polska”, oraz seriali „Ultraviolet”, „The Office PL” i „Kod genetyczny”. Niedawno zaskoczył internautów ogłaszając na swoim Instagramie zakup XVIII-wiecznego pałacu w Domanicach, pod Wrocławiem. Wyjawił także, jakie ma plany na nową nieruchomość.

Zobacz także: Hanna Lis złamała obie ręce. Nowe fakty o stanie zdrowia dziennikarki

Pałac w Domanicach „domem” Musiałowskiego

Aktor zacytował jakiś czas temu Witkiewicza. Zachwycał się przy tym swoim nowym pałacem i snuł wizję, jak będzie on wyglądał i tętnił życiem w niedalekim czasie. – „Na skale czarnej spadającej w morze stoi mój zamek. Oplata go galeria w koronki z białego marmuru”. Nie wiem, kiedy pierwszy raz przeczytałem te słowa, ale od zawsze wiedziałem, że kiedyś wypowiem je i że będą one stwierdzeniem – zaczął wpis młody aktor.

Obudziłem się dziś po raz pierwszy w domu. W zamku, który będę nazywał przez okres swojego życia domem. Trudno opisać to, co czuję. Tak wiele się tu dzieje, tak wiele piękna nadciąga. Cieszę się pustką i ciszą, która teraz panuje na pokojach. Nie mogę doczekać się też momentu, kiedy zamek wypełniony będzie artystami, przyjaciółmi, rodziną. Aura tego miejsca oszałamia. Sprawia, że czuję się szczęśliwy, spokojny i silny – napisał wzruszony Maciej Musiałowski.

Zobacz także: Madonna wraca na scenę. Padła data

Deklaracja Macieja Musiałowskiego

Maciej Musiałowski zaskoczył niedawno internautów, publikując na swoim Instagramie bardzo interesujące zdjęcie. Widać na nim stojącego na drabinie aktora, który z dumą podpiera boki. Ma na sobie strój rodem z „Pana Tadeusza”.

Deklaruję przed Państwem, że będę dbał o to miejsce, będę je rozwijał i pielęgnował, by oszołamiało przyszłe pokolenia, ale i cieszyło nasze – zadeklarował Maciej w trakcie rozmowy z Żurnalistą.

Na facebookowym profilu „Zamek Domanice i okolice” można było jakiś czas temu zobaczyć ofertę sprzedaży pałacu. Została ona wystawiona w ubiegłym roku. Nieruchomość z parkiem ma aż 5 tysięcy metrów kwadratowych. Co więcej, została wystawiona za zawrotną kwotę 1 mln 950 tysięcy złotych!

Zobacz także: Sanah z nowym singlem! To “prezencik” przed trasą stadionową

Festiwal Sztuk Zjednoczonych

Maciej Musiałowski nabył pałac w celach artystycznych. Ma on być inwestycją i przysłuży się wyższym celom – w dniach 25 – 27 sierpnia 2023 roku, odbędzie się w nim Festiwal Sztuk Zjednoczonych. Podczas wydarzenia powstanie specjalne miasteczko festiwalowe, stanie tam scena, a także pole namiotowe dla uczestników.

Podczas wydarzenia każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w koncertach, spektaklach teatralnych, seansach kinowych, warsztatach rzeźbiarskich oraz medytacyjnych. Swój udział w festiwalu potwierdziło już wielu wybitnych aktorów, producentów i reżyserów, z którymi będzie można spotkać się nie tylko podczas dedykowanych paneli, ale również w festiwalowej kawiarni – chcemy, aby „widownia” mieszała się z „artystami” i tworzyła jeden, pulsujący organizm – napisał na swojej stronie organizator festiwalu.

Zobacz także: Izabela Janachowska radzi, ile włożyć do weselnej koperty. Inflacja zrobiła swoje?

Wyjątkowe gwiazdy na festiwalu w Domanicach

Wiadomo już, jakie gwiazdy wystąpią na festiwalu. Zaśpiewają między innymi:

 • Kayah,
 • Igor Herbut,
 • Michał Szpak,
 • Ofelia,
 • Julia Wieniawa,
 • Szczyl,
 • Magda Umer,
 • Maciej Musiałowski,
 • Justyna Szafran,
 • Wojtek Mazolewski,
 • Piotr Zioła
 • i inni.

Wydarzenie jest biletowane.

Zobacz także: Undercover Festival. AC/DC i Harry Styles na jednej scenie? „Zespoły ultrafanów”