Nie żyje April Stevens. Miała 93 lata
Strona Główna > Nie żyje April Stevens. Miała 93 lata

Nie żyje April Stevens. Miała 93 lata

April Stevens nie żyje. Wokalistka odeszła w wieku 93 lat. Artystka znana z przeboju „Deep Purple” odeszła 17 kwietnia.

Nie żyje April Stevens, amerykańska wokalistka, która sławę zyskała dzięki utworowi „Deep Purple”. Odeszła 17 kwietnia w swoim domu w Scottsdale w Arizonie. Smutne informacje przekazał pasierb wokalistki, Gary Perman.

Zobacz także: Nie żyje Moonbin. Gwiazdor K-popu miał 25 lat

„Deep Purple” – hit April Stevens

April Steven zasłynęła głownie dzięki piosence „Deep Purple”. Choć początkowo utwór okrzyknięto „najgorszym w historii”, z czasem trafił na listy przebojów i okazał się wielkim hitem!

Piosenka w 1963 roku podbiła listę Billboard. Zdobyła również nagrodę Grammy. „Deep Purple” to utwór, który Stevens zinterpretowała po swojemu. Oryginał to bowiem jazzowy standard Binga Crosby’ego.

Zobacz także: Nie żyje raper Rafał Pogorzelski. Miał 37 lat

Muzykę do nowej interpretacji stworzył Peter DeRose, a tekst stworzył Mitchell Parish. April Stevens wykonała piosenkę wraz ze swoim bratem. Nino Tempo odpowiadał za aranżację przeboju.

Kim była April Stevens?

April Stevens to wokalistka, której pełne imię i nazwisko brzmiało Caroline Vincinette LoTempio. Urodziła się w 1929 roku w Niagara Falls w stanie Nowy Jork. Jej rodzice przybyli do Ameryki z Sycylii. Od zawsze miała talent muzyczny, a po przeprowadzce do Los Angeles jej kariera muzyczna nabrała tempa.

Zobacz także: Nie żyje „Jej Perfekcyjność”. Zmarła nagle

Wydała aż cztery albumy: „Teach Me Tiger” (1960), „Alone” (1985), „A Very Special Time” (1989), „Carousel Dreams” (1990). April Stevens wylansowała nie tylko przebój „Deep Purple”. Zasłynęła także piosenkami „Teach me tiger”, „Love Kitten” czy „Hey Baby”.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *