Oscary 2023 według słuchaczy Radia Złote Przeboje [WYNIKI]
Strona Główna > Oscary 2023 według słuchaczy Radia Złote Przeboje [WYNIKI GŁOSOWANIA]

Oscary 2023 według słuchaczy Radia Złote Przeboje [WYNIKI GŁOSOWANIA]

Oscary 2023 zbliżają się wielkimi krokami. 95. ceremonia wręczenia najważniejszych nagród filmowych będzie mieć miejsce w nocy z 12 na 13 marca. 2023 roku. Tak prezentują się wyniki głosowania słuchaczy Radia Złote Przeboje!

Oscary 2023: Kiedy odbędzie się ceremonia?

Przed nami Oscary 2023. 95. jubileuszowa ceremonia wręczenia najważniejszych nagród filmowych będzie miała miejsce w Dolby Theatre w Hollywood. Jimmy Kimmel został wybrany do prowadzenia uroczystości, a transmisja gali będzie dostępna w ponad 200 krajach. Szczegóły dotyczące ceremonii zostały już ogłoszone.

Ceremonia wręczenia Oscarów 2023 rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu lokalnego. Transmisja gali będzie dostępna w Polsce od godziny 2:00 w nocy z 12 na 13 marca.

Oscary 2023. Gdzie odbędzie się transmisja?

Jak zwykle, ceremonia wręczenia Oscarów będzie transmitowana przez Canal+ oraz dostępna online na stronie stacji. Transmisja gali potrwa aż do godziny 5:00 rano. W tym roku gospodarzem wydarzenia będzie Jimmy Kimmel.

W Radiu Złote Przeboje, w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 12. na 13 marca) będziecie mogli posłuchać specjalnego programu. „Noc Oscarową Plotek.pl i Radia Złote Przeboje” rozpoczniemy o 3:30. Na bieżąco zrelacjonujemy najważniejsze wydarzenia z gali: powiemy, kto zgarnął statuetki, omówimy kreacje gwiazd i nie przeoczymy żadnej wpadki.

Oscary 2023: Wyniki głosowania słuchaczy Radia Złote Przeboje

Niewątpliwym faworytem tegorocznej gali jest film „Wszystko wszędzie naraz”, który otrzymał aż 11 nominacji. O tytuł najlepszego filmu walczy 10 produkcji. Wśród nich także znalazł się „Na Zachodzie bez zmian”, a także m.in. filmowa biografia „Elvis”, nagrodzone Złotym Globem dla najlepszego filmu komediowego „Duchy Inisherin” i w kategorii najlepszy film dramatyczny film „Fabelmanowie”.

Trzymamy mocno kciuki za film Jerzego Skolimowskiego „IO”, który otrzymał nominację dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego. Polski film będzie konkurował w tej kategorii z obrazami z Niemiec, Argentyny, Belgii i Irlandii.

Przez blisko miesiąc mieliście szansę wziąć udział w naszym oscarowym głosowaniu. Walka była zacięta, ale jak wiecie doskonale zwycięzca w każdej z kategorii mógł być tylko jeden. Tak prezentują się Wasze głosy.

Najlepszy film:
Najlepszy reżyser:
Najlepszy aktor:
Najlepsza aktorka:
Najlepszy aktor w roli drugoplanowej:
Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej:
Najlepszy scenariusz oryginalny:
Najlepszy scenariusz adaptowany:
Najlepszy pełnometrażowy film animowany:
Najlepszy dokument pełnometrażowy:
Najlepsze zdjęcia:
Najlepsze kostiumy:
Najlepszy montaż:
Najlepszy film międzynarodowy:
Najlepsza muzyka:
Najlepsza charakteryzacja:
Najlepsza piosenka:
Najlepsze efekty wizualne:
Najlepsza scenografia:

This poll is no longer accepting votes

Polecamy również: