Strona Główna > Reni Jusis żegna się z francuską przygodą w nowym teledysku [WIDEO]

Reni Jusis żegna się z francuską przygodą w nowym teledysku [WIDEO]

„Et si tu n’existais pas” to pożegnanie Reni Jusis z trwającym ponad dwa lata projektem „Je suis Reni”.

Artystka zaprosiła wszechstronnie utalentowanego aktora – Mateusza Banasiuka do wspólnej, lirycznej interpretacji utworu znanego z repertuaru Joe Dassin. Chwytający za serce wideoklip, powstał we współpracy z adeptami Szkoły Teledysku i Sztuk Wizualnych, prowadzonej przez Olgę Czyżykiewicz, reżyserkę teledysków do poprzednich singli z płyty „Je suis Reni” – „Lawendy” i „Oum le dauphin”.

Zobacz teledysk:

Reni Jusis o utworze:

Ogromnie się cieszę, że udało mi się namówić do współpracy Mateusza Banasiuka, którego od lat obserwuję i podziwiam m.in. za rolę w „Płynących Wieżowcach” czy w „Furiozie”. Zwróciły też moją uwagę jego wybitne zdolności taneczne i rytmiczne. Byłam bardzo ciekawa jak radzi sobie wokalnie. Kiedy spotkaliśmy się w studiu, utwierdziłam się w przekonaniu, że jest niezwykle wszechstronnym i wrażliwym Artystą i nie boi się nowych wyzwań. Jestem również ogromnie wdzięczna Oldze Czyżykiewicz, koordynatorce teledysku, z którą miałam okazję współpracować już po raz trzeci. Za zaproszenie i namówienie mnie na eksperymentowanie z ciałem, ruchem i emocjami pod okiem sześciu młodych reżyserów, gdyż pod kątem aktorskim i tanecznym, był to najtrudniejszy wideoklip w mojej całej karierze. Mam nadzieję, że wraz z Mateuszem udało nam się zawrzeć w tym video wiele autentycznych i poruszających emocji, które obrazują obsesyjną miłość. Bo o tym właśnie jest dla mnie ta legendarna piosenka.

Dwuletnia francuska przygoda Reni Jusis pod szyldem „Je suis Reni” dobiega końca. Muzycznemu pożegnaniu towarzyszyć będzie trasa koncertowa, w trakcie której Artystka spotka się z miłośnikami piosenki francuskiej w 8 miastach:

  • 8.12 Poznań, Aula Artis
  • 17.12 Ziębice, ZCK
  • 18.12 Wrocław, Stary Klasztor Sala Witrażowa
  • 14.01 Kielce, KCK
  • 15.01 Warszawa, Scena Relax
  • 21.01 Gdańsk, Stary Maneż
  • 22.01 Łódź, ArtKombinat
  • 28.01 Niepołomice, CK

Polecamy również: