Polki pamiętają, gdy był obiektem westchnień. "Ten film fizycznie i emocjonalnie mnie wykończył"
Bogusław Linda – to było jedno z najgorętszych nazwisk w polskim świecie filmowym lat 80. i 90. Karierę zaczął jeszcze w ostatniej dekadzie istnienia PRL, a kolejne lata tylko podbudowały jego sukces. Tylko sam Linda wiedział, jak koszmarną cenę musi płacić za świetne odgrywanie powierzonych mu ról. W latach 80. był obiektem westchnień, a Polki traciły dla niego głowy.
- 8 zdjęć Zobacz galerię
- Bogusław Linda to ikona polskiego kina la 80. i 90.
- Mimo że stał się gwiazdą, sukces okupił problemami ze zdrowiem psychicznym.
- Po latach Linda zwierzył się, która rola była dla niego najbardziej wymagająca.
Bogusław Linda przyszedł na świat 27 czerwca 1952 roku. Jako nastolatek poważnie zamarzył o karierze aktorskiej, w konsekwencji czego po ukończeniu szkoły średniej przystąpił do egzaminów na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Oczywiście – z sukcesem!
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć Bogusława Lindy w naszej galerii. Kliknij >>> TUTAJ
Występ u Holland otworzył mu drzwi do kariery
Przełomem w karierze Bogusława Lindy było wystąpienie w filmie w reż. Agnieszki Holland pod tytułem "Gorączka" (1980). Najwyraźniej współpraca aktora i reżyserki układała się pomyślnie, bowiem Holland zaangażowała Lindę do swojej kolejnej produkcji pt. "Kobieta samotna" (1981).
Chociaż występy w filmach Agnieszki Holland otworzyły mu drzwi do wielkiej kariery, sam Bogusław Linda okupił je ogromnym cierpieniem psychicznym. O swoich przeżyciach opowiedział w rozmowie z Łukaszem Adamskim w podcaście "Rekonstrukcja Cyfrowa TVP".
Ten film fizycznie i emocjonalnie mnie wykończył. Byłem wypruty po tym filmie. Musieliśmy siedzieć w Budach pod Wrocławiem. Żeby grać, czyli być w tych sytuacjach, trzeba było to przeżyć, bo inaczej nie da się tego zrobić.
Bogusław Linda to ikona lat 80. i 90.
Chociaż występ w filmie Agnieszki Holland kosztował go tak wiele, wysiłek Bogusława Lindy nie uszedł uwadze krytyki. Dostał za niego nawet nagrodę na 13. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!
W latach 80. Bogusław Linda właściwie nie opuszczał planów filmowych, praktycznie co roku występując w kolejnych produkcjach. Lata 90. tylko umocniły jego pozycję w świecie polskiego kina.
Dzięki występom w takich produkcjach, jak m.in. "Kroll", "Psy", "Psy 2. Ostatnia krew" czy "Sara", Bogusław Linda zaczął być postrzegany przez widzów i widzki jako twardy i silny mężczyzna, który nie boi się żadnych wyzwań. Nic dziwnego, że Polki masowo durzyły się w przystojnym gwiazdorze!
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć Bogusława Lindy w naszej galerii. Kliknij >>> TUTAJ
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZlotePrzeboje.pl!