Rudolf Schenker z zespołu Scorpions o wojnie w Ukrainie
Strona Główna > Rudolf Schenker z zespołu Scorpions wypowiedział się o wojnie w Ukrainie. Padły ważne słowa [PODCAST]

Rudolf Schenker z zespołu Scorpions wypowiedział się o wojnie w Ukrainie. Padły ważne słowa [PODCAST]

Rudolf Schenker z zespołu Scorpions w wywiadzie z Tomkiem Brhelem do audycji „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje zabrał głos w sprawie trwającej wojny w Ukrainie. Posłuchajcie rozmowy!

Zespół Scorpions koncertuje na całym świecie. W 2019 roku jeszcze przed pandemią zagrali swój koncert w Kijowie, stolicy Ukrainy. Z tej okazji członkowie zespołu mieli szansę poznać się z merem miasta i ważną postacią, Witalijem Kłyczko. Wówczas zespół został przez nich bardzo ciepło przyjęty, a muzycy nie mogli narzekać na brak atrakcji u naszych wschodnich sąsiadów.

Posłuchajcie wywiadu Tomka Brhela z Rudolfem Schenkerem z zespołu Scorpions w Radiu Złote Przeboje:

Tak tę wizytę gitarzysta wspomniał w rozmowie z Tomkiem Brhelem w audycji „Cała muzyka” w Radiu Złote Przeboje:

Urządziliśmy sobie wspólną wycieczkę, w czasie której pokazywali nam najciekawsze miejsca m.in. most w Kijowie. Zresztą pokazali nam wtedy mnóstwo niezwykłych rzeczy. To są fantastyczni ludzie i mam nadzieję, że cała ta sprawa, która trwa już ponad rok, skończy się jak najszybciej.

Teraz gdy w Ukrainie trwa wojna, rzeczywistość zupełnie się zmieniła. Wielki koncert, jaki zespół Scorpions miał szansę tam zagrać jeszcze kilka lat temu, być może teraz nie miałby zbyt wielu szans na powodzenie. Dynamiczna sytuacja oraz grożące muzykom na tamtych terenach niebezpieczeństwo to tylko niektóre z rzeczy, jakie mogłyby im to utrudnić.

Rudolf Schenker z zespołu Scorpions w rozmowie z dziennikarzem Radia Złote Przeboje poruszył jeszcze jedną kwestię:

To jest polityka, a ja nigdy nie byłem człowiekiem, który chętnie by się do niej mieszał. Natomiast jedna rzecz jest dla mnie zdecydowanie najważniejsza. Pokój. Powtórzę to jeszcze trzy razy: pokój, pokój, pokój.

Tak gitarzysta skomentował ewentualną możliwość zagrania zespoły w Ukrainie.

Scorpionsi wracają do Polski: Koncert w Gdańsku 2023

To będzie wielki powrót Scorpions na Pomorze po czterech latach od ich poprzedniego występu. Koncert zespołu zaplanowano na 22 czerwca 2023 roku.

Obchodzący niedawno 57. rocznicę powstania zespół zaczął karierę, zanim człowiek postawił nogę na Księżycu! Do tego Klaus Meine i jego spółka grają i śpiewają z tak wielką energią, jakby dopiero stali u progu sukcesu. To aż nie do wiary, że Scorpions wciąż są w gazie. Zespół przeżywa swoją drugą młodość gromadząc na koncertach komplety publiczności. Największym fenomenem Scorpions jest ich moc do łączenia pokoleń: na występach na całym świecie bawi się cały przekrój wiekowy fanów zespołu. Młodzi ludzie na równi z tymi starszymi, a nawet maleńkimi dziećmi śpiewają na cały głos “Wind of Change” i inne przeboje: “Send Me an Angel”, “Rock You Like a Hurricane”, “Still Loving You”, “Big City Nights” – to zaledwie kilka z całego katalogu hitów nieśmiertelnych Scorpionsów. Czy jest drugi zespół na świecie, którego przeboje znane są tak dobrze?

Przebój „Wind of Change” pobił kolejny rekord!

„Wind of Change” to utwór, który po ponad 30 latach od premiery wciąż porusza serca słuchaczy na całym świecie. Ta kultowa piosenka z repertuaru grupy Scorpions ma już na swoim koncie wiele wyróżnień. Teraz można do nich dodać kolejne. Zespół Scorpions może poszczycić się kolejnym wielkim sukcesem. Z przebojem „Wind of Change” dołączyli do takich artystów jak Bon Jovi, Queen, Linkin Park czy Guns N’ Roses, których przeboje przekroczyły miliard wyświetleń w serwisie Youtube.

Polecamy również: