Śnięte ryby wpłynęły do Polski! Jest pilne oświadczenie
Strona Główna > Śnięte ryby wpłynęły do Polski! Jest pilne oświadczenie

Śnięte ryby wpłynęły do Polski! Jest pilne oświadczenie

Minister środowiska Czech potwierdził, że źródło skażenia Odry znajduje się po jej czeskiej stronie. To bardzo blisko granicy z Polską. Odnaleziono kilkadziesiąt sztuk śniętych ryb – różnych gatunków i wielkości.

W komunikacje Wód Polskich czytamy o śniętych rybach, które spostrzegli w rzece pracownicy. Twierdzą, że wpłynęły one na teren naszego kraju bezpośrednio z Czech.

26 lipca w godzinach przedpołudniowych pracownicy Wód Polskich w Gliwicach: Zbiornika Racibórz Dolny i Polderu Buków w czasie rejsu po rzece Odrze na wysokości wodowskazu (oraz starego mostu drogowego) w miejscowości Chałupki spostrzegli na wodach granicznych z Republiką Czeską napływające bezpośrednio z terenu Czech śnięte ryby – podano w komunikacie.

Zobacz także: Sara James w międzynarodowym duecie. Tak brzmi wakacyjny hit

Z komunikatu Wód Polskich wynika, że śnięcia ryb nie dostrzeżono na żadnym polskim odcinku Odry, który znajduje się pod nadzorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Dodatkowo Wody Polskie poinformowały niezwłocznie o zaistniałej sytuacji odpowiednie organy.

Anna Moskwa zabrała głos w sprawie śniętych ryb

Minister środowiska i klimatu Anna Moskwa napisała w swoich mediach społecznościowych, że na miejsce udały się służby w celu pobrania próbek do analiz. Informacje o wynikach będą wkrótce dostępne.

Pilnie skontaktowałam się telefonicznie z Ministrem Środowiska Republiki Czeskiej Petrem Hladikiem, który potwierdził śnięcia ryb w Odrze po stronie czeskiej, blisko granicy – napisała minister Moskwa na Twitterze.

Dodała również, że polskie służby także prowadzą badania w Chałupkach po tym, jak zaobserwowano napływ śniętych ryb ze strony Czech.

Zobacz także: Czy powstanie film o Guns N’ Roses? Slash nie ma wątpliwości

Komunikat rzeczniczki Wód Polskich

Rzeczniczka Wód Polskich Linda Hofman przekazała w komunikacie, że śnięte ryby zostały spostrzeżone w środę przed południem przez pracowników Wód Polskich w Gliwicach: Zbiornika Racibórz Dolny i Polderu Buków. Zaznaczyła również, że było to kilkadziesiąt różnych gatunków i wielkości ryb.

W czasie rejsu po rzece Odrze na wysokości wodowskazu oraz starego mostu drogowego w miejscowości Chałupki spostrzegli oni na wodach granicznych z Republiką Czeską napływające bezpośrednio z terenu Czech śnięte ryby – zrelacjonowała Hofman.

Zobacz także: Pierścień Tupaca Shakura sprzedany. Kwota zwala z nóg

Komunikat Sztabu dla Odry

Sztab dla Odry opublikował na Facebooku wpis, w którym możemy przeczytać, jak aktualnie przedstawia się sytuacja ws. śnięcia ryb.

Na miejsce udały się służby wojewody śląskiego oraz wojewódzki lekarz weterynarii. Także Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska jadą na rozpoznanie zanieczyszczenia na terenie Polski. Na miejscu pobrane zostaną próbki do wykonania niezbędnych badań – czytamy w mediach społecznościowych Sztabu dla Odry.

Zobacz także: Tego o Margot Robbie nie wiedział nikt! Fani w szoku, co zrobiła na spotkaniu z fanem