Włącz radio

"Tajemnica Sagali". 11-latkowi wróżono wielką karierę. "Ciężki kawałek chleba"

2 min. czytania
28.07.2024 13:10
Zareaguj Reakcja

"Tajemnica Sagali" to serial, do którego wracamy pamięcią z wielkim sentymentem. W rolę jednego z głównych bohaterów wcielił się Grzegorz Ruda. Mimo że odniósł wielki sukces, nie zdecydował się na kontynuację kariery aktorskiej. Dlaczego?

|
fot. Pamiętacie serial 'Tajemnicy Sagali'? ( kadr z serialu 'Tajemnicy Sagali'/YouTube, Paula Rodak)

"Tajemnica Sagali" to serial fantasy produkcji polsko-niemieckiej, który swoją premierę w TVP miał 27 stycznia 1997 roku. Jego głównymi bohaterami byli bracia Kuba (Grzegorz Ruda) i Jacek (Marcin Nowacki). Zostali oni uwikłani w poszukiwania siedmiu części magicznego kamienia, tytułowego Sagala.

Rozwiąż quiz o Krzysztofie Krawczyku. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem…

"Tajemnica Sagali". Dlaczego Grzegorz Ruda zrezygnował z grania?

Mimo że widzowie i recenzenci zachwycali się grą Grzegorza Rudy, po zakończeniu zdjęć do serialu "Tajemnica Sagali" postanowił on zrezygnować z dalszych prób zrobienia kariery aktorskiej. Chociaż zdarzało mu się pojawiać w rolach epizodycznych w różnych produkcjach, traktował występy w kategoriach wyłącznie odskoczni od codzienności.

Grzegorz Ruda zdradził, czym się obecnie zajmuje, w wywiadzie dla dziennika "Fakt". Okazało się, że gwiazdor serialu "Tajemnica Sagali" postanowił podjąć się pracy taksówkarza, a hobbistycznie trenuje piłkę nożną. Nie zdecydował się zmieniać dotychczasowego miejsca zamieszkania – wręcz przeciwnie, właśnie w swojej rodzinnej Warszawie czuje się najlepiej.

Zobacz także: Górale rozgoryczeni po koncercie na Dolnej Równi Krupowej. To mają za złe TVP

Obecnie pracuję jako taksówkarz w Warszawie. Tu się urodziłem i tu jest mój dom. W wolnych chwilach uprawiam piłkę nożną. Czasami wybiorę się na jakiś casting – opowiadał Grzegorz Ruda ("Fakt").

Z perspektywy czasu Grzegorz Ruda ciepło wspomina czas spędzony na planie serialu "Tajemnica Sagali". W wywiadzie dla programu "Pytanie na śniadanie" opowiadał, że panowała na nim wręcz rodzinna atmosfera. Jednocześnie wysiłek związany z nagrywaniem produkcji mocno, mówiąc metaforycznie, dał 11-latkowi w kość, doprowadzając wręcz do jego kryzysu. Nie wyobrażał sobie również, żeby związać się ze światem show-biznesu na dobre.

Cały serial nagrywany był w atmosferze takiej ciepłej, rodzinnej, i to zostało. Miałem 11 lat. Serial kręcony był przez cztery miesiące, sześć dni w tygodniu. Później przyszedł kryzys. Przez kilkanaście godzin dziennie, owszem, było dużo śmiechu i zabawy, ale był to ciężki kawałek chleba. [...] wszem, myślałem, żeby pójść dalej, ale jeśli chodzi o wykształcenie aktorskie, to zupełnie nie mój świat. Nie nadaję się – opowiadał Grzegorz Ruda w "Pytaniu na śniadanie".

Oglądaj

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!