Te bajki Disneya lat 90. warto obejrzeć jeszcze raz! »
Strona Główna > Te bajki Disneya lat 90. warto obejrzeć jeszcze raz!

Te bajki Disneya lat 90. warto obejrzeć jeszcze raz!

Bajki Disneya znamy wszyscy, większości z nas towarzyszą od czasów dzieciństwa i właśnie z tym nam się kojarzą. Jednak warto pamiętać o tym, że są one dla wszystkich i warto je obejrzeć po latach raz jeszcze, nieco cofnąć się w czasie a przy okazji móc na nie spojrzeć pod innym kątem. Oto bajki Disneya lat 90. które warto obejrzeć jeszcze raz!

Piękna i Bestia

Pierwsza na liście „Piękna i Bestia” wydana w 1991 roku. Bajka jest, jak sama nazwa wskazuje, o bestii, która kiedyś była księciem, jednak rzucono na niego urok z prostego powodu, nie był dobrym człowiekiem. Tylko prawdziwa miłość mogła odczynić czar i w ten sposób bajka pokazuje, że miłość potrafi zmienić człowieka na lepsze, a to wszystko za sprawą pięknej Belli.

„Aladyn”

Kolejną bajką na liście jest „Aladyn”, który 3 lata temu uzyskał swój filmowy odpowiednik. Bez względu na to czy wybierzecie wersję oryginalną, czy filmową, z całą pewnością pochłonie was klimat przedstawionej kultury, piosenki oraz oczywiście sama historia Aladyna, która jest warta nie tylko obejrzenia po raz kolejny, ale także po raz pierwszy.

Król Lew

Produkcja z 1994 roku to bajka, przy której łzę uroni nie jeden twardziel. Król Lew to piękna bajka, jedna z najbardziej kultowych, które zostały wydane przez Disneya. Przy bajce idzie nie tylko się wzruszyć, ale również pośmiać, przede wszystkim wtedy, gdy na pierwszy plan wychodzą Timon i Pumba.

„Toy Story”

„Ty druha we mnie masz” to słowa, które idealnie opisują, o czym jest ta bajka. Toy Story, które miało swoją premierę w 1995 roku, jest piękną bajką, która opowiada o przyjaźni. Nie tylko tą między Andym a jego zabawkami, ale również tej między nimi i pokazuje, jak wiele można dla przyjaźni poświęcić.

„Dzwonnik z Notre Dame”

Notre Dame, to właśnie tam jako dzwonnik został zatrudniony Quasimodo wiele lat temu. Choć nie wolno mu było wychodzić z dzwonnicy, ten za namową podejmuję się i ją opuszcza, co go spotka? Na to pytanie warto, sobie odpowiedzieć wracając do tej przygody, czy nawet odkrywając ją po raz pierwszy.

„Herkules

Wydany w 1997 roku Herkules nie mógł zostać pominięty w tej liście! Jest to świetna bajka, która opowiada nie tylko o miłość oraz o tym, że w życiu nie wszystko jest dane od ręki, ale jest również świetnym oraz luźnym nawiązaniem do mitologii. Można także spokojnie przy niej pośpiewać, bo piosenki z tej bajki są po prostu świetne!

„Mulan”

Bajka z 1998 roku, jest adaptacją starej legendy, która opowiada o dzielnej dziewczynie, która przywdziewa męską zbroję i staje do walki w obronie ukochanego cesarza. Mulan podejmuję się tego przede wszystkim po to, by chronić starego i rozchorowanego ojca.

„Tarzan”

To historia o chłopcu wychowanym w dżungli. Gorylica znajduję małego Tarzana i postanawia przygarnąć go do stada. Choć przywódca Kerchak nie jest przekonany co do małego nieowłosionego stworzenia, które gorylica przyniosła, to jej upartość jest tak duża, że mimo to adoptuje chłopca i wychowuje go jak własne dziecko.

Polecamy również: