Strona Główna > Te kreskówki oglądali wszyscy w latach 90. Pamiętacie je?

Te kreskówki oglądali wszyscy w latach 90. Pamiętacie je?

Choć nie każda z wymienionych kreskówek była przeznaczona dla dzieci, to ci starsi na pewno bardzo dobrze je pamiętają. Sprawdź, czy oglądałeś każdą z wymienionych kreskówek!

Ren i Stimpy

To jedna z pierwszych kreskówek, która połączyła humor dla dorosłych z humorem i fabułą dla nastolatków. Wydana w 1991 roku kreskówka, przełamała pewne schematy i choć humor nie przypasuje każdemu, to jest na pewno jedną z tych rzeczy, za którą ludzie pokochali tę kreskówkę.

„Laboratorium Dextera”

To jedna z najbardziej znanych kreskówek wydanych przez Cartoon Network. Wydana w 1996 roku do dziś jest jedną z najbardziej znanych kreskówek kanału. Skupiała się ona na małym geniuszu Dexterze, który miał swoje własne ukryte laboratorium.

South Park

To zdecydowanie nie była i nie jest kreskówka dla najmłodszych. Humor, przekleństwa, jak i fabuła, zdecydowanie są dla „dzieci” dużo starszych. Serial skupia się wokół czterech przyjaciół dorastających w małym miasteczku South Park w Kolorado.

„Animaniacy”

Twórcy tej kreskówki również postawili na humor skierowany do nieco starszej widowni. Skupiona na bardziej dorosłym humorze, kreskówka zdobyła fanów. Trwała 99 odcinków i zakończyła się w połowie lat 90. aby odrodzić się ponownie w 2020.

„SpongeBob

Kreskówka, która do dziś nie traci na popularności i choć wiele osób na pewno zarzuci, że to nie to samo co kiedyś, to jedno jest pewne, Nickelodeon wypuszczając sympatyczną żółtą gąbkę na ekran, trafił w dziesiątkę!

„Pinky i Mózg”

„To Pinky jest i mózg…” nie da się tego przeczytać, nie śpiewając. Plan tej dwójki, w celu przejęcia świata, zapewne mógłby się powieść, gdyby nie Pinky i jego rujnowanie wszystkich planów Mózga.

„Atomówki”

Miasto Townsville nie byłoby bezpieczne, gdyby nie Atomówki. Te superbohaterki podbijały nie tylko ten kreskówkowy świat, podbiły także nasz, fenomen lat 90. Bo właśnie tak można określić tę kreskówkę. Pomimo że próby wznowienia kreskówki nie było zbyt dobrze przyjęte, to Atomówki zawsze będą wyróżniać się jako jedna z najlepszych kreskówek lat 90. i nie tylko.

Polecamy również: