Zespół A-ha znów zachwyca pięknym utworem i jeszcze piękniejszym teledyskiem! [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół A-ha znów zachwyca pięknym utworem i jeszcze piękniejszym teledyskiem! [WIDEO]

Zespół A-ha znów zachwyca pięknym utworem i jeszcze piękniejszym teledyskiem! [WIDEO]

Grupa a-ha zaprezentowała teledysk do nowego singla z albumu „True North”, który ukazał się 21 października 2022 roku.

„Between The Halo And The Horn” to następca wydanych w ostatnich tygodniach singli „”Hunter In The Hills” „True North”, „I’m In” i „You Have What It Takes”, pierwsza kolekcja nowych utworów od czasu wydania „Cast In Steel” w 2015 roku. To coś więcej niż zwykły album. Równocześnie powstał też film dokumentujący dwa dni nagrywania albumu w norweskim Bodø. Film „True North” został wyświetlony w ponad 400 kinach w 29 krajach, w tym w wybranych kinach.

Zobacz teledysk:

Magne Furoholmen wyjaśnia: 

Och, ten świat, jak ranny ptak… Żyjemy w coraz bardziej zagmatwanych i niestabilnych czasach, a są rzeczy, których często zapominamy wyrażać – sobie nawzajem, naszym dzieciom, naszym bliskim, naszym przyjaciołom i dorastającemu pokoleniu. Jeśli chcemy zmian na lepsze, musimy zacząć od ludzi, którym zależy na tym, by bronić swoich ideałów. Reszta nas powinna ich wspierać. Widząc odwagę i przekonanie młodzieży, widzę w przyszłości wielką nadzieję. Ty też masz tę odwagę. Masz to, czego potrzeba!”.

„Take on me” – a-ha szturmem podbili świat

Od swojego światowego przełomu, jakim było „Take On Me” w 1985 roku, zespół a-ha wciąż ewoluuje. Teraz, z jedenastym albumem studyjnym i dokumentacją jego powstania, a-ha wkracza w nową erę.

Norweskie trio (Morten Harket, Paul Waaktaar-Savoy i Magne Furuholmen) po raz pierwszy nagrało i sfilmowało pierwszą sesję w cudownej lokalizacji zaledwie 90 km nad kołem podbiegunowym. Ostatecznie projekt rozszerzył się na wielką produkcję, a do zespołu dołączyła utalentowana norweska orkiestra Arctic Philharmonic. To, co zrodziło się z tych sesji, to wspaniały album i pasujący do niego film, który szczegółowo przedstawia wizję zespołu.

Polecamy również: