Alice Cooper wywołał kontrowersje. To powiedział o osobach transpłciowych » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Alice Cooper wywołał kontrowersje. To powiedział o osobach transpłciowych

Alice Cooper wywołał kontrowersje. To powiedział o osobach transpłciowych

Alice Cooper wywołał skandal swoimi ostatnimi słowami na temat osób LGBTQIA+. Wokalista wygłosił odważne tezy, które nie spodobały się opinii publicznej. Wypowiedź muzyka została odebrana jako atak wymierzony w osoby transpłciowe.

Alice Cooper od ponad pół wieku epatuje ze sceny demonicznymi kreacjami i potwornymi makijażami. Ostatnio został poproszony o komentarz do słów jego kolegów z branży, którzy nazwali edukację dzieci w kwestii afirmacji płci „smutną fanaberią”. Muzyk wykazał się dość konserwatywnym podejściem w kwestii epatowania seksualnością.

Zobacz także: Spisał testament chwilę przed najgorszym. Żona Ciechowskiego wspomina trudne chwile

Jego zdaniem niektórzy ludzie kierują się modą, kiedy twierdzą, że są trans. Twierdzi, że nie jest to ich wrodzona skłonność, a jedynie chcą tacy być. Dodał też, że jego zdaniem dorośli wspierają w tym , jak określił „trendzie” swoje dzieci, które nie są jeszcze świadome swojej seksualności.

Kim jest Alice Cooper? Kontrowersyjny wizerunek

Alice Cooper jest amerykańskim wokalistą i muzykiem rockowym. Wylansował takie przeboje jak „School’s Out”, „No More Mr. Nice Guy”, „I’m Eighteen”, a także „Poison”. W 2006 roku został sklasyfikowany na 32. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według „Hit Parader”. Z kolei w 2009 roku zajął siódme miejsce na liście 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według „Roadrunner Records”. Artysta był niegdyś uważany był za wyjątkowo progresywnego. Mówiło się o nim, że wyprzedza konserwatywne podejście do spraw seksualności.

W latach 70. ludzie gromadzili się, regularnie protestując przeciw jego ekscentrycznej estetyce i demonicznej muzyce. W 1974 roku, Cooper stwierdził, że w przyszłości nie będzie żadnego podziału – wszyscy będą biseksualni. Wygłosił także tezę, że męski makijaż nie musi mieć zupełnie nic wspólnego z seksualnością.

Alice Cooper należy obecnie do zespołu Hollywood Vampires. 25 sierpnia wydał on swój 22. solowy album „Road”. Wyprodukował go jego wieloletni przyjaciel Bob Ezrin. Z tej okazji, muzyk udzielił wywiadu magazynowi „Streogum”. Zdradził wówczas wiele ciekawych informacji. Powiedział między innymi, że stara się poświęcić dzieciakom jak najwięcej czasu i robi to w ramach swojej organizacji non-profit Solid Rock Foundation. Jego zdaniem ma ona charakter „chrześcijański”.

Zobacz także: Roxie Węgiel chce odchudzić narzeczonego? Mglej zakasał rękawy

Alice Cooper został ukarany za słowa o LGBT

Wypowiedzi muzyka nie pozostały niezauważone. Zalała go fala krytyki – zarówno ze strony fanów, jak i środowiska artystycznego. Jedna z firm kosmetycznych postanowiła rozwiązać kontrakt z rockmanem.

W świetle ostatnich wypowiedzi Alice Coopera nie będziemy kontynuować z nim współpracy. Wspieramy wszystkich członków społeczności LGBTQIA+ i uważamy, że każdy powinien mieć dostęp do opieki zdrowotnej. Zwrócimy za wszystkie dokonane zamówienia w przedsprzedaży – poinformowała firma kosmetyczna Vampyre Cosmetics, cytowana przez terazmuzyka.pl

Zobacz także: Adele stanęła w obronie dręczonego fana. Szokujące, kto go zaatakował

Co powiedział Alice Cooper?

Alice Cooper udzielił niedawno wywiadu jednemu z muzycznych magazynów – Stereogum. Zapytano go wówczas o tę pamiętną, kontrowersyjną wypowiedź z 1974 roku.

Ostatnio niektórzy z twoich „teatralnych” rockowych rówieśników wypowiedzieli się na temat tożsamości płciowej, a Paul Stanley (współzałożyciel oraz frontman zespołu KISS – przyp. red.) i Dee Snider (wokalista Twisted Sister – przyp. red.) określili opiekę nad dziećmi w kwestii afirmacji płci, jako „smutną i niebezpieczną modą” – powiedziała redaktorka Stereogum, Rachel Brodsky.

Chciała poznać opinię muzyka w tej kwestii. Nie spodziewała się jednak takiej odpowiedzi. Zdaniem Coopera istnieją bowiem przypadki transpłciowości, ale jednocześnie panuje na to rodzaj „smutnej mody”. Ma ona mieć jego zdaniem także niebezpieczny wpływ na dzieci.

Uważam, że to złe, gdy masz sześcioletnie dziecko, które nie ma o tym pojęcia. Chce się tylko bawić, a ty wprowadzasz je w błąd, mówiąc mu: Tak, jesteś chłopcem, ale możesz być dziewczynką, jeśli chcesz. Myślę, że to może zdezorientować dziecko, skoro to jest zagmatwane nawet dla nastolatka. Wciąż próbujesz odnaleźć swoją tożsamość, a potem słyszysz: Tak, ale możesz być kimkolwiek zechcesz. Możesz być kotem, jeśli tego pragniesz. Natomiast, jeśli identyfikujesz się jako drzewo… Nie no, dajcie spokój, co to ma być, powieść Kurta Vonneguta? Dotarliśmy do granicy absurdu – wyznał Cooper.

Zobacz także: Ralph Kaminski ma sławną kuzynkę. Występuje w kultowym serialu na HBO

Następnie dodał kilka słów, starając się logicznie wyjaśnić swoją opinię:

Cały ten ruch woke… Nikt nie potrafi udzielić mi na to odpowiedzi, więc może ty będziesz umiała. Kto ustala zasady? Czy gdzieś w Nowym Jorku jest budynek, w którym codziennie zasiadają ludzie i mówią: Dobra, teraz nie możemy mówić »matka«. Musimy używać terminu »osoba rodząca« […] Kim jest ta osoba, która ustala te zasady? Nie rozumiem tego. Nie chodzi mi o starą szkołę. Podchodzę do tego logicznie – przyznał muzyk.

Uważa także, że szanuje wszystkich ludzi, niezależnie od orientacji i tego, co sobą reprezentują. Ani mu się śni jednak „mówić siedmioletniemu chłopcu, żeby włożył sukienkę, bo może jest dziewczynką”. W opinii Coopera „najpierw należy się stać świadomym seksualnie, zanim pojawią się pytania o to, czy jest się chłopcem, czy dziewczynką”.

Zobacz także: Natalia Przybysz i Mrozu połączyli siły. Premiera singla „O czymś innym”