Strona Główna > Andrzej Piaseczny zaśpiewał utwór „Ania” dla Ani Przybylskiej [WIDEO]

Andrzej Piaseczny zaśpiewał utwór „Ania” dla Ani Przybylskiej [WIDEO]

Spotkali się na planie serialu „Złotopolscy” i od razu połączyła ich przyjaźń. Andrzej Piaseczny wystąpi w filmie o Ani Przybylskiej. Specjalnie do filmu „Ania” napisał piosenkę pod takim samym tytułem. Premiera filmu obyła się 7 października 2022 roku.

Produkcja pt. „Ania” trafiła na ekrany kin 7 października. Reżyserami są Michał Bandurski, oraz Krystian Kuczkowski, twórcy dokumentów o Krzysztofie Krawczyku i Maryli Rodowicz. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak: Jan Englert, Cezary Pazura, Anna Dereszewska czy Michał Żebrowski.

Andrzej Piaseczny nagrał utwór „Ania” specjalnie na potrzeby tego filmu. Po raz pierwszy wykonał go na żywo na wielkiej premierze dokumentu w Gdyni. To był bardzo poruszający występ.

Zamykam oczy. Czuję, widzę, jak to było, albo może jak wydawało mi się, że jest. Zupełnie jakbyśmy rozmawiali jeszcze wczoraj. Z uśmiechem, kompletnym wariactwem, na przemian z czułością w opowiadaniu o czasie, dzieciach, rodzinie. I chociaż ująć Ją w słowa to wyzwanie niemal niewykonalne, myślę, że nie chciałaby smutnej piosenki o sobie.

Wolałaby zamiast alabastrowego piękna własnej legendy – te wszystkie historie zza kulis, o rajstopach podciąganych pod szyję i kanapkach przynoszonych z domu na plan filmowy. O życiu pełną gębą, o odwadze w niemal każdej chwili, od wschodu do zachodu słońca. Bo życie każdą chwilą pociąga nas ponad wszystko.
Tak to było. To właśnie było tak.

– wspomina Andrzej Piaseczny.

Anna Przybylska to polska aktorka i modelka urodzona 26 grudnia 1978 w Gdyni. Karierę aktorki zaczęła w 1997, w filmie Radosława Piwowarskiego „Ciemna strona Wenus”. Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Marylki w serialu „Złotopolscy”. Zmarła 5 października 2014 roku.

Polecamy również: