Bohdan Łazuka zrezygnował z aktorstwa. Tym się teraz zajmuje
Strona Główna > Bohdan Łazuka zrezygnował z aktorstwa. Tym się teraz zajmuje

Bohdan Łazuka zrezygnował z aktorstwa. Tym się teraz zajmuje

Bohdan Łazuka zdobył wielką popularność grą w kultowych serialach. Czym byłby bez niego “Czterdziestolatek” czy “Brunet wieczorową porą”? Zdecydował się jednak porzucić aktorstwo na rzecz innego zajęcia.

Może nie grał głównych ról, ale rozkochał w sobie publiczność. Bohdan Łazuka był niezwykle barwnym elementem polskiej branży aktorskiej i muzycznej. Zdecydował się jednak przejść na emeryturę. Trudno się dziwić, ma już swoje lata. W tym roku skończy 85 lat. Obecnie postanowił poświęcić się innemu zajęciu. O wiele ważniejszemu niż występy na scenie.

Zobacz także: Długo go ukrywała. Teraz Anna Dymna szczerze mówi o synu

Przejście na emeryturę

Bohdan Łazuka jest przede wszystkim aktorem teatralnym. Zagrał w pokaźnej liczbie spektakli. Występował też oczywiście w filmach i serialach. Raczej nie otrzymywał szans sprawdzenia się w głównych rolach. Mimo to, jest niezwykle znany z produkcji takich jak chociażby “Nie lubię poniedziałku”, “Poszukiwany, poszukiwana”, “Nie ma róży bez ognia” czy “Gangsterzy i filantropi”. 

Po raz ostatni na ekranie widzowie mogli zobaczyć go w 2019 roku. Zagrał wtedy w filmie “Futro z misia”. Był też piosenkarzem. Słuchacze na pewno kojarzą go z takich utworów jak “Już taki jestem zimny drań” czy “W siną dal”.

W życiu prywatnym Łazuki działo się sporo. Aktor miał cztery żony, z każdą się rozwiódł. Wyjątkiem była Renata Węglińska, z którą ponownie się ożenił w 2010 roku. Razem z nią ma córkę Olgę. Ma również syna Adama z poprzedniego małżeństwa.

Zobacz także: Chylińska o trudach macierzyństwa. Mówi o ucieczkach z domu

Bohdan Łazuka i jego obecna rola

Aktor porzucił swoje dotychczasowe zajęcie. Ostatnio powiedział, że teraz chce zająć się wnukami. Mimo, że jeden z nich mieszka za granicą, to Bohdan Łazuka stara się poświęcać mu czas. Spotyka się oboma wnukami i stara się przekazać im to, co najlepsze. Nie ukrywa też, że sprawia mu to wielką radość i daje nieopisane szczęście.

Moją obecną rolą jest rola opiekuna moich wnuków. Sprawia mi to ogromną radość. Jeden mieszka zagranicą, drugi w Polsce, ale staram się znajdować czas dla obu. Niedawno Andrzej był z moją córką w u mnie i miło spędzaliśmy czas, a mieszkający w kraju Tadzio jest już po Akademii Muzycznej. Jestem z niego dumny, ale na koncerty bardzo rzadko przychodzę, bo trochę się mijamy – powiedział Łazuka dla “Super Expressu”

Bohdan Łazuka przyznaje też, że czuje się dobrze. Nie zamierza jednak wracać na scenę. Zostawia ją w spokoju i teraz przybiera rolę opiekuna wnuków.

Jestem starszym panem. Pewne rzeczy mnie już nie interesują. A jak się czuję? W takich sytuacjach zawsze odpowiadam – jak na garbatego nieźle – dodał aktor.

Zobacz także: Polacy wracają z płonącej Grecji. Wśród nich celebryci. „Nikt im nie udzielił pomocy”