Dziewięć lat temu "Gangnam Style" osiągnął 2 mld wyświetleń
Strona Główna > Dziewięć lat temu „Gangnam Style” osiągnął 2 mld wyświetleń. Ile ma dzisiaj?

Dziewięć lat temu „Gangnam Style” osiągnął 2 mld wyświetleń. Ile ma dzisiaj?

Utwór „Gangnam Style” został wydany w 2012 roku. W ciągu 11 lat piosenka południowokoreańskiego piosenkarza Psy zgromadziła na koncie wiele sukcesów! Jednym z nich jest rekordowa liczba wyświetleń w serwisie YouTube.

Koreańscy artyści podpijają rynek muzyczny na całym świecie. Dziś K-pop to jeden z najsłynniejszych gatunków, którego słuchają miliardy osób z różnych zakątków Ziemi. Prawdziwym przełomem w tej branży był utwór „Gangnam Style” autorstwa piosenkarza Psy’a z Korei Południowej. Wielki hit został wydany 7 lipca 2012 roku.

Zobacz także: Cały świat oszalał na punkcie muzyki z Korei Południowej. O co chodzi w tym całym K-popie?

Piosenka ma humorystyczny teledysk, który przyciągnął odbiorców. Szczególnie nietypowy jest taniec prezentowany przez artystę i tancerzy. Słynny ruch do dziś jest w pamięci wielu osób, które zobaczyły nagranie przynajmniej raz. W jednym z wywiadów piosenkarz przyznał, że choreografia przypomina „jazdę na niewidzialnym koniu”.

Rocznica wielkiego rekordu „Gangnam Style”

Piosenka w kilka dni od publikacji zyskała ogromną liczbę wyświetleń. Prawdziwy sukces przyszedł 28 sierpnia, kiedy to numer został okrzyknięty najczęściej oglądanym teledyskiem na platformie YouTube. Prześcignął nawet hit „Baby” Justina Biebera i „On the Floor” J.Lo. To nie koniec wielkich sukcesów.

Zobacz także: K-popowy zespół nagrał teledysk w polskim zamku. Klip zobaczyło 16 mln osób!

Dokładnie 9 lat temu, 31 maja 2014 roku „Gangnam Style” pobił kolejny rekord! To pierwszy teledysk w historii YouTube, który osiągnął dwa miliardy wyświetleń. Właśnie wypada rocznica tego sukcesu. Ile odsłon „Gangnam Style” zgromadził dziś? Z roku na rok liczba stale rośnie!

Obecnie teledysk zobaczyło ponad 4 mld osób. Na ten moment dokładna liczba to 4 802 664 148 wyświetleń! Co więcej, utwór zdobył 27 mln „łapek w górę”, które zostawiają widzowie jako pochwałę dla twórcy.

Jedną z ciekawostek jest też wpływ piosenki na programistów YouTube. Musieli wprowadzić zmiany w liczniku odsłon. Zamiast 32-bitowej zmiennej wprowadzono 64-bitową, by liczba wyświetleń pokazywała się poprawnie.

Zobacz także: Nie żyje Moonbin. Gwiazdor K-popu miał 25 lat

Posłuchajcie utworu „Gangnam Style”. Oto opisywany teledysk: