Blanka boi się o swoje życie. "Ludzie życzą mi śmierci". Eurowizja
Strona Główna > Eurowizja 2023: Blanka boi się o swoje życie. „Ludzie życzą mi śmierci”

Eurowizja 2023: Blanka boi się o swoje życie. „Ludzie życzą mi śmierci”

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Wprost”, Blanka, tegoroczna reprezentantka Polski na konkursie Eurowizji zdradziła, że otrzymuje życzenia śmierci. Fala hejtu, która się na nią wylała nie opada.

Reprezentująca Polskę na tegorocznej Eurowizji w Liverpoolu, Blanka Stajkow, wywołuje wiele kontrowersji i negatywnych emocji wśród internautów. Niektórzy wręcz apelują o jej wycofanie się z konkursu, co budzi pytania, czy faktycznie tak zrobi. Niestety, sytuacja jest poważna, ponieważ młoda artystka otrzymuje groźby śmierci.

Blanka w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” zdradziła, że hejterzy pozwalają sobie wobec niej na komentarze, które przekraczają jakiekolwiek granice.

Nie wchodzę na Instagramie do zakładki „Inne” w wiadomościach, bo pojawia się we mnie lęk, że znowu otrzymam mail, w którym ktoś, kto mnie nie zna, będzie życzyć mi śmierci. „Zabij się, szmato” – krótkie zdanie, dostałam je, dwa wyrazy, ale wywarły na mnie ogromne, negatywne wrażenie. Zawsze chętnie czytałam wiadomości i odpowiadałam na nie, ale nie teraz – mówi.

Artystka wyznała, że po negatywnych doświadczeniach z preselekcjami, nie zdecydowałaby się wziąć w nich udział po raz kolejny. Mimo to nadal liczy na pozytywne zakończenie całej sytuacji. Podkreśliła również, że odebrano jej szansę na radość z awansu, co stanowi dla niej duże rozczarowanie.

Eurowizja 2023: Blanka będzie reprezentować Polskę w Liverpoolu

W niedzielę 26 lutego 2023 roku na antenie Telewizji Polskiej odbył się koncert „Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję”. Spośród nadesłanych zgłoszeń została wybrana 10 kandydatów, którzy walczyli o udział w Eurowizji. Wśród nich znaleźli się między innymi Alicja Szemplińska, Dominik Dudek, Jann, Natasza Urbańska czy Maja Hyży.

Zwycięzca mógł być tylko jeden! Polskę w tym roku podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Liverpoolu, reprezentować będzie Blanka z piosenką „Solo”.

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2023 w Liverpoolu?

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 roku w M&S Bank Arena w Liverpoolu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „United by Music”. W konkursie wystąpi 37 krajów. Będzie to pierwsza Eurowizja od lat bez reprezentanta Macedonii Północnej. Z powodu kryzysu energetycznego ze startu zrezygnowali również nadawcy z Bułgarii i Czarnogóry.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *