Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Strona Główna > Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!

Obchodzimy dziś wyjątkowe dla wszystkich panów święto, czyli Dzień Mężczyzny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was inspirujące zestawienie panów, którym w życiu zawodowym niezwykle się poszczęściło. Ci znani i lubiani piosenkarze dawno temu zaczynali przygodę z muzyką skromnie, z kilkoma banknotami w kieszeni. Dziś należą do jednych z najlepiej zarabiających wokalistów na świecie. Przekonajcie się, o kim mowa!

Najbogatsi wokaliści na świecie – kręta droga do sławy

Ścieżka kariery w świecie show-biznesu to często wypadkowa zarówno wielkiego talentu, charyzmy, jak i sporej dawki szczęścia. Wokaliści, którzy zarabiają dziś najwięcej na świecie zaczynali niezwykle skromnie, nie spodziewając się, jak daleko zajdą. Ich sylwetki pokazują jednak, jak ważne jest w życiu konsekwentne dążenie do celu i podążanie za marzeniami. Oto ci najbardziej rozpoznawalni wokaliści, których zarobki sięgają dzisiaj setek milionów dolarów.

Bruce Springsteen – $590 milionów

Jedna z największych gwiazd muzyki rockowej, Bruce Springsteen jest najlepiej zarabiającym wokalistą w 2023 roku. Jego płyty sprzedały się na świecie w ponad 135 milionach egzemplarzy! Muzyka nie jest jednak jedynym źródłem dochodów artysty. Springsteen wydał również swoją autobiografię „Born To Run”, która po tygodniu od premiery kupiona została aż w 117 tysiącach kopii! Piosenkarz wraz z Barackiem Obamą prowadzi podcast na platformie Spotify zatytułowany „Renegades: Born in the USA”. Jest on zdobywcą licznych wyróżnień muzycznych, m.in. aż 20 statuetek Grammy. Piosenkarz przyszedł na świat 23 września 1949, jego największe przeboje to bez wątpienia „Born In The USA”, „I’m On Fire” oraz „Streets of Philadelphia”.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Bruce Springsteen / fot. YouTube (@The Tonight Show Starring Jimmy Fallon)

Jay-Z – $470 milionów

Amerykański raper Jay-Z należy do czołówki najbardziej spełnionych finansowo artystów na świecie. Obok Kanye Westa wymieniany jest jako najbardziej wpływowy i utalentowany raper pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Jego płyty sprzedały się w ponad 100 milionach egzemplarzy, muzykę tworzy nieprzerwanie od 1996 roku, a część utworów stworzył wspólnie z żoną, Beyoncé Knowles. Będąc już w związku wypuścili w świat słynny singiel „Crazy In Love”, który otworzył Beyoncé drzwi do solowej kariery. Jay-Z jako pierwszy w historii raper został miliarderem – jego działalność biznesowa obejmuje m.in. własną kolekcję modową, jest też współwłaścicielem giganta na runku muzycznym, serwisu Tidal. Jay-Z ma obecnie 53 lata, z Beyoncé związany jest od 2002 roku, mają trójkę dzieci.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Jay-Z / fot. Rex Features / East News

Paul Simon – $260 milionów

Na podium najlepiej zarabiających muzyków jest też Paul Simon. Słynna „Mrs Robinson”? To całkowicie jego kompozycja! Znany jest przede wszystkim z występów w duecie wraz z Artem Garfunkelem, jednak z upływem lat artysta postanowił kontynuować karierę solo. Podczas lat spędzonych na scenie wokalista zgromadził pokaźną kolekcję nagród Grammy – ma ich w sumie aż 16! Magazyn TIME umieścił go również na liście 100 osób, które ukształtowały współczesny świat.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Paul Simon / fot. ANGELA WEISS / AFP / East News

Kanye West – $250 milionów

Kanye West z rocznymi zarobkami oscylującymi wokół 250 milionów dolarów plasuje się na 4. pozycji w rankingu najlepiej zarabiających wokalistów. Jego zdolności artystyczne wyróżnione zostały 24 nagrodami Grammy, najpopularniejszymi piosenkami rapera są m.in. „Stronger”, „No Church In The Wild” czy „Fade”. Kilka lat temu wielki sukces spotkał również jego własną markę obuwniczą, która przyniosła mu kolejne miliony zysku. Niestety, z roku na rok West coraz bardziej traci szacunek wśród kolegów z branży. Jego nieudana kampania prezydencka w 2020 roku oraz seria antysemickich komentarzy z 2022 roku mocno odbiła się na jego wizerunku. Nie podważa to jednak faktu muzycznych osiągnięć rapera i stałego utrzymywania się na liście najlepiej zarabiających artystów.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Kanye West / fot. YouTube (@ALL ABOUT)

Ryan Tedder – $200 milionów

Lider popularnego zespołu OneRepublic Ryan Tedder rocznie zarabia około 200 milionów dolarów. Jego kariera rozpoczęła się od wygranej w konkursie organizowanym przez MTV. Następnie wokalista rozpoczął współpracę z muzykami, z którymi utworzył formację OneRepublic. Tedder pisał piosenki dla artystów takich jak Taylor Swift, Adele czy Jennifer Lopez. Prywatnie jest mężem swojej licealnej miłości, Genevieve Tedder, z którą ma dwójkę synów.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Ryan Tedder / fot. YouTube (@TODAY)

Lindsey Buckingham – $100 milionów

Lindsey Buckingham, amerykański wokalista i gitarzysta dał początek jednemu z najważniejszych zespołów rockowych – Fleetwood Mac. Oprócz pracy z zespołem gitarzysta wydał również 7 albumów solowych oraz 3 albumy z muzyką na żywo. Buckingham widnieje dziś w spisie najlepszych gitarzystów wszech czasów, a sam przyznaje, że nigdy nie brał żadnych lekcji gry na instrumencie – jest samoukiem, wszystkie swoje umiejętności nabrał poprzez praktykę. Muzyk ma dziś 73 lata i mieszka na stałe w Kalifornii.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Lindsey Buckingham / fot. LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Blake Shelton – $83 miliony

Blake Shelton swoje pokaźne zarobki w ostatnich miesiącach zawdzięcza przede wszystkim świetnie sprzedającemu się albumowi, trasie koncertowej oraz gaży, jaką otrzymuje jako juror w amerykańskim show The Voice. Należy do najbardziej rozchwytywanych wokalistów country na świecie. Jak dotąd wydał 11 albumów studyjnych i otrzymał 9 nominacji do nagrody Grammy. Prywatnie Shelton jest mężem wokalistki grupy No Doubt, Gwen Stefani.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Blake Shelton / fot. YouTube (@Blake Shelton)

Elton John – $81 milionów

Elton John to legendarny twórca muzyki rozrywkowej, którego płyty sprzedały się na świecie w 300 milionach egzemplarzy. Wszyscy pamiętamy hity takie jak „Rocketman”, „I’m Still Standing” czy słynny soundtrack do „Króla Lwa”. Elton John w swoim dorobku artystycznym ma ponad 50 utworów, które dostały się do Top 40 brytyjskich list przebojów oraz Billboard Hot 100. Ojciec wokalisty od najmłodszych lat przygotowywał go do roli bankiera, jednak artysta doskonale wiedział, w jakim kierunku chce, by potoczyło się jego życie. Dziś rocznie zarabia ponad 80 milionów dolarów, a na podstawie jego życiorysu powstał nawet film muzyczny pt. „Rocketman”.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Elton John / fot. YouTube (@Good Morning America)

Ed Sheeran – $64 miliony

Dla fanów Eda Sheerana mamy dobrą wiadomość – artysta zapowiedział w ostatnim czasie swój kolejny album, po sukcesie poprzednich krążków, m.in. „Divide”, „Equals” i „Plus”. Ten młody wokalista i gitarzysta zrewolucjonizował rynek muzyczny hitami takimi jak „Shape Of You”, „Thinking Out Loud”, „Photograph” czy „Castle On The Hill”. Jest jednym z najchętniej słuchanych piosenkarzy na serwisach muzycznych, a w swoim dorobku artystycznym ma liczne nagrody, w tym Grammy czy Brit Award. Swoje pierwsze utwory nagrywał już w wieku 13 lat, następnie studiował na jednej z brytyjskich akademii muzycznych, by w końcu zadebiutować ze swoją twórczolścią dla szerszej publiki. Wokalista inspiruje się wykonawcami takimi jak Bob Dylan czy Elton John, a jego styl muzyczny określany jest jako folk-pop. Prywatnie Sheeran jest mężem Cherry Seaborn, mają razem córeczkę.

Najlepiej zarabiający wokaliści. Jay-Z, Elton John i wielu innych!
Ed Sheeran / fot. YouTube (@Your Music Area)

Polecamy również: