Lepiej nie jedź tam w wakacje. Fatalne prognozy
Strona Główna > Lepiej nie jedź tam w wakacje. Fatalne prognozy

Lepiej nie jedź tam w wakacje. Fatalne prognozy

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi. Coraz więcej osób już zaplanowało lub właśnie planuje letni wypoczynek. Tradycyjnie są kierunki, które z różnych względów będą przez urlopowiczów najchętniej wybierane. Zwykle liczy się dobra pogoda, jednak coraz częściej okazuje się, że jest ona coraz mniej przewidywalna.

Coraz częściej zdarza się, że miejsca, które zawsze kojarzyły się z ciepłem i słońcem okazują się deszczowe i chłodne. W tym roku na to zanosi się w lubianym przez turystów rejonie Europy. Południe Europy to rejon, w którym latem zwykle dominują długotrwałe słoneczne wyże.

Zobacz także: Porażająca cena kreacji z „Gwiezdnych wojen”. Można za to kupić kilka nieruchomości

Nic dziwnego, że mając ochotę na wypoczynek w cieple i promieniach słońca, wybieramy się właśnie tam. Niestety, synoptycy nie mają tym razem dobrych wieści.

Fatalne prognozy pogody dla południa Europy

Pogoda wprost stanęła na głowie, a blokady cyrkulacji strefowej sprawiają, że kiedy u nas jest słonecznie i sucho, to południe Europy nawiedzają fale deszczu. Konsekwencją wysokich opadów są powodzie, które obecnie nawiedzają Hiszpanię, Włochy oraz kraje bałkańskie.

Zobacz także: Marek Kaliszuk zrobił coś pięknego! Uratował komuś życie

Już teraz dla południa Europy zapowiadane są kolejne fale opadów. W czerwcu opady mają być jeszcze bardziej intensywne niż zazwyczaj. Prognoza pogody dla południa Europy nie napawa optymizmem.

Niestety ci, którzy swój urlop na południu Europy planowali w lipcu i sierpniu, także mają powody do niepokoju. Meteorolodzy podobny scenariusz pogodowy przewidują także w tych miesiącach. Poza deszczem, często spotykane będą burze, a aura nie będzie sprzyjająca dla wypoczynku, szczególnie dla tych osób, które preferują pogodę suchą, ciepłą i słoneczną.

Zobacz także: Szli na słynny szczyt. Przerażające nagranie trafiło do sieci

Ten sezon wakacyjny szczególnie nie będzie dla nich korzystny. Synoptycy cały czas podkreślają, że południe Europy doświadczać będzie intensywnych opadów z możliwymi podtopieniami i powodziami.

Te niekorzystne prognozy sugerują, że planowanie wyjazdu do krajów południowej Europy warto dobrze przemyśleć i na bieżąco reagować na informacje meteorologów, by złe warunki pogodowe nie popsuły nam wypoczynku.