Cena kreacji z "Gwiezdnych wojen" poraża! Kostium trafił na aukcję
Strona Główna > Porażająca cena kreacji z „Gwiezdnych wojen”. Można za to kupić kilka nieruchomości

Porażająca cena kreacji z „Gwiezdnych wojen”. Można za to kupić kilka nieruchomości

Carrie Fisher na pewno nie zdawała sobie sprawy z tego, że wkładając jeden z kostiumów przygotowanych na planie „Gwiezdnych wojen”, przyczyni się do stworzenia gigantycznego majątku. Niedługo na aukcję zostanie wystawiona sukienka, którą księżniczka Leia nosiła w sadzie. Cena? Za takie pieniądze można kupić kilka pokaźnych nieruchomości w centrum Warszawy.

Kostium z „Gwiezdnych wojen” na sprzedaż. Będą też rekwizyty z innych planów filmowych. Od 28-30 czerwca w Los Angeles będą rozgrywać się losy kultowych rekwizytów ze znanych planów filmowych. Mowa o gadżetach, które pojawiły się w „Harrym Potterze”, w „Strażnikach Galaktyki” czy w „Batmanie”.

Warto jednak podkreślić, że nie będą to losowe rzeczy zabrane z planu zdjęciowego. Wartość przedmiotów wystawionych na aukcję będzie przekraczała 12 milionów dolarów. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, zwłaszcza, że „gwiazdą” wieczoru będzie kreacja, która pojawiła się w „Gwiezdnych wojnach”.

Oczekuje się, że jedna z sukienek noszonych przez księżniczkę Leię (w tej roli Carrie Fisher), może osiągnąć naprawdę zawrotną sumę. Renowacja tej sukienki również kosztowała fortunę.

Zobacz także: Ślady człowieka sprzed 300 tys. lat. Sensacyjne odkrycie w Niemczech

Ile kosztuje sukienka z „Gwiezdnych wojen”? Lepiej usiądźcie

Mowa o kreacji, którą księżniczka Leia miała na sobie w ostatnich scenach w części „Gwiezdne wojny: nowa nadzieja” (1977). Wręczała wtedy Luke’owi Skywalkerowi (Mark Hamill) i Hanowi Solo (Harrison Ford) odznaczenia.

Biała jedwabna sukienka z metalowym paskiem została zaprojektowana przez Johna Mollo, który rok później otrzymał Oscara za kostiumy do tego filmu. Eksperci szacują, że podczas licytacji może osiągnąć zawrotną kwotę 2 milionów dolarów (10 milionów złotych).

Zobacz także: Jak naprawdę nazywa się Cleo? Jej wykształcenie również zaskakuje!

Jak donosi portal New York Post, to jeden z najbardziej pożądanych rekwizytów z planu „Gwiezdnych wojen”. Kolekcjonerzy szukali sukienki od 40 lat, wielu z nich było przekonanych, że kreacja zagubiła się lub została wyrzucona.

Po latach sukienka odnalazła się u jednego z byłych pracowników planu. Nie wiedział, że zakurzona część garderoby, którą od dekad trzyma w reklamówce, może być tyle warta. Kreacja była w tragicznym stanie – była brudna i poplamiona. Jej renowacja trwała 10 miesięcy. Koszt odnowy wyniósł 2 tysiące dolarów.

Zobacz także: Zniszczona gitara Kurta Cobaina sprzedana! Kwota zwala z nóg

Ferrari Press Agency Star Wars 1, Lucasfilm, East News

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *