Napisał obrzydliwy "wierszyk" na temat Mariusza Szczygła. Teraz dziennikarz TVP przeprasza » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Napisał obrzydliwy „wierszyk” na temat Mariusza Szczygła. Teraz dziennikarz TVP przeprasza

Napisał obrzydliwy „wierszyk” na temat Mariusza Szczygła. Teraz dziennikarz TVP przeprasza

Tomasz Gdula, pracownik TVP3 Opole, zamieścił skandaliczny komentarz na profilu Mariusza Szczygła w mediach społecznościowych. Został zawieszony w obowiązkach, a teraz przeprasza.

Reportażysta Mariusz Szczygieł zamieścił na swoim fanpage’u na Facebooku post na temat „Murzynka Bambo”. Jego zdaniem wiersz Juliana Tuwima może być obraźliwy. Szczygieł zaprezentował dla kontrastu wiersz o „Polaczku”. Na post ten zareagował dziennikarz TVP3 Opole, komentując go w skandaliczny sposób.

„Mariuszek Szczygieł w Warszawie mieszka, kłamliwym gejem jest ten koleżka. Wmawiał nam wszystkim przez dwie dekady, że jest normalny i bez żenady. Fałszywą żonę wiódł do ołtarza, to znów z »kochanką« w trawie się tarzał” – zaczął Gdula. Dalej jego „twórczość” była tylko bardziej wulgarna i obcesowa. Gdula pisał m.in. o „wypinaniu tyłka chłopom” i zarzucał Szczygłowi rasizm.

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, kierownictwo TVP3 Opole zawiesiło Gdulę w wykonywaniu obowiązków służbowych do momentu wyjaśnienia. Sam dziennikarz na swoim profilu przeprosił za swoje słowa. „W piątek 12 maja po przeczytaniu wpisu Mariusza Szczygła w mediach społecznościowych, w którym przedstawił on swoją wizję tego jak nasz naród powinien być prezentowany w światowych elementarzach, zareagowałem emocjonalnym komentarzem. Przepraszam Mariusza Szczygła i wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami” – napisał Gdula.

Szczygieł z kolei w następujący sposób skomentował skandaliczne słowa Gduli: „Znajomi pytali mnie wczoraj, jak to robię, że nie puszczają mi nerwy, kiedy czytam wpisy, takie jak obrzydliwy komentarz dziennikarza TVP3 Tomasza Gduli. Wyjaśnienie jest proste: kiedy wymyślam eksperyment społeczny, rodzaj sondy, badania, zakładam że reakcje nań będą różne. Przecież o to chodziło, żeby zobaczyć, kto daną treść zrozumie jako pastisz, kto weźmie to do siebie bardzo osobiście, kto zauważy mankamenty tego eksperymentu, kto uzna i dlaczego, że paralela była idealna, kto odbierze to jako atak na naród i tak dalej. Takie reakcje jak tego dziennikarza mam wpisane w ryzyko. Dając danie częściowo niestrawne, nie można zakładać, że nikt nie zwymiotuje. Dlatego nic mnie osobiście nie obraziło, czego i Państwu życzę”.

Może Cię zainteresować:

TikToker zarzuca Blance plagiat! „Solo” to kopia znanego hitu?

Jerzy Stuhr w bardzo złym stanie. „Tata jest na OIOM-ie”

Brat Markowskiego wysoko w hierarchii kościelnej. Nie każdy o tym wie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *