„Never Gonna Give You Up”: Hit lat 80. w oryginalnym wykonaniu islandzkiego uczestnika Eurowizji [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Never Gonna Give You Up”: Hit lat 80. w oryginalnym wykonaniu islandzkiego uczestnika Eurowizji [WIDEO]

„Never Gonna Give You Up”: Hit lat 80. w oryginalnym wykonaniu islandzkiego uczestnika Eurowizji [WIDEO]

Niezwykle kreatywny Islandczyk Daði Freyr w Internecie dzieli się swoja pasją do muzyki elektronicznej. Posłuchaj, jak brzmi jego cover przeboju Ricka Astleya.

Daði Freyr to islandzki muzyk, którego głos świat miał szansę poznać dzięki 65. Konkursowi Piosenki Eurowizji, w którym mężczyzna reprezentował swoją ojczyznę. Może mówić o prawdziwym szczęściu w nieszczęściu – do udziału w wydarzeniu zakwalifikował się już w 2020 roku, jednak wtedy nie odbyło się ono z uwagi na pandemię COVID-19. Daði Freyr musiał myśleć, że stracił wtedy prawdziwą szansę, o którą zabiegł od lat. Islandzka komisja zdecydowała jednak, że artysta będzie reprezentował kraj w kolejnej, odbywającej się w 2021 roku edycji konkursu, co tym razem poszło zgodnie z planem. Wystąpił on wraz z zespołem Gagnamagnið, wykonując swój autorski utwór „10 years”. Choć muzycy nie wygrali konkursu, zajęli w nim zaszczytne czwarte miejsce.

Oglądając występ reprezentantów Islandii, oczywiste staje się, że Daði Freyr jest muzykiem niezwykle kreatywnym i oryginalnym, który nie boi się iść pod prąd. Na swoim kanale na YouTube, oprócz intrygujących utworów opatrzonych równie ciekawymi teledyskami, publikuje również elektroniczne covery. Jednym z najnowszych filmów jest jego interpretacja hitu „Never Gonna Give You Up”. Zobaczcie, jak brzmi utwór w jego wykonaniu!

„Never Gonna Give You Up” jest pierwszym singlem brytyjskiego piosenkarza Ricka Astleya i zarazem utworem, który przyniósł mu największą sławę. Piosenka została napisana przez Stock Aitken Waterman, czyli trio producentów muzycznych, w którego skład chodził Mike Stock, Matt Aitken oraz Pete Waterman. Wydany w 1987 roku utwór szybko zyskał status światowego hitu. Najbardziej popularny był Wielkiej Brytanii, gdzie przez pięć tygodni utrzymywał się na czele list przebojów i zyskał status najlepiej sprzedającego się singla roku.

Polecamy również: