Nie kupuj tego dzieciom. Finał może być fatalny! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nie kupuj tego dzieciom. Finał może być fatalny!

Nie kupuj tego dzieciom. Finał może być fatalny!

Kupując zabawkę, zawsze sprawdzajmy, czy jest do niej dołączona ulotka. Jeżeli nie ma informacji o producencie oraz instrukcji obsługi, po prostu takiej zabawki dziecku nie kupujmy. Na zloteprzeboje.pl tłumaczymy, na co jeszcze warto uważać.

Ulotka z instrukcją obsługi, nazwą producenta, a najlepiej także składem, to podstawy przy wybieraniu zabawek dla dzieci. Szukajmy produktów ze znakiem CE, którym opatrzone są nie tylko zabawki, ale również kaski, rowerki czy inne towary, niekiedy przeznaczone także dla dorosłych.

Zobacz także: Quiz: Kultowe cytaty z „Dnia świra”. 6/10 to obowiązek!

Na co uważać, wybierając zabawkę dla dziecka?

Skład warto sprawdzić zwłaszcza w przypadku zabawek świecących, miękkich, różnego rodzaju mas i „gniotków”. Mogą się w nich znajdować nadające zabawce miękkość ftalany, na które wiele dzieci jest uczulonych. Alergię może wywoływać także bor, często znajdujący się w składzie zabawek.

Zobacz także: Złota 20 w Radiu Złote Przeboje! Głosuj na najlepsze hity

Kiedy kupujemy zabawki dla najmłodszych dzieci, powinniśmy sami je dyskretnie przetestować. Sprawdzić, czy małe elementy, nawet w produktach przeznaczonych dla maluszków, są wystarczająco solidnie przyczepione. Chodzi m.in. o guziki, oczy, wstążki lub inne drobne części.

Zwracajmy uwagę na ostre krawędzie, na wypełnienie miękkiej zabawki oraz na to, czy szwy w pluszaku są dostatecznie mocne, by rączki dziecka, wystawiające każdy przedmiot na próbę swoich sił, nie rozerwały go i nie wysypały zawartości.

Zobacz także: Jedź nad morze na Scorpions z Radiem Złote Przeboje. Zgarnij bilety VIP!

W przypadku zabawek grających i wydających różne inne dźwięki, zachowajmy zdrowy rozsądek. Jeżeli zabawka wydaje dźwięk na tyle głośny, że nas samych drażni, a nie ma przycisku do przyciszenia, lepiej odłożyć towar na półkę – w trosce o uszy dziecka oraz jego rozwój.

Posłuchaj szczegółów poniżej…

Zobacz także: Wyciekło ponad 6 mln polskich haseł. Na liście mBank i ING