Nie żyje partnerka Bohdana Smolenia. Przez lata prowadziła jego fundację » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nie żyje partnerka Bohdana Smolenia. Przez lata prowadziła jego fundację

Nie żyje partnerka Bohdana Smolenia. Przez lata prowadziła jego fundację

Joanna Kubisa była wieloletnią partnerką Bohdana Smolenia. Prowadzili wspólnie Fundację ”Stworzenia pana Smolenia”, która pomagała dzieciom z niepełnosprawnościami. Zmagała się z ciężką chorobą. O śmierci kobiety poinformowali jej bliscy.

Bohdan Smoleń odszedł 15 grudnia 2016 roku. Zmagał się z długą i wyniszczającą chorobą. Najmłodsi fani znają go dzięki roli sympatycznego listonosza Edzia w serialu „Świat według Kiepskich”. Niedługo po śmierci mężczyzny, poważnie zachorowała jego partnerka – Joanna Kubisa. 18 września 2023 roku przegrała walkę z groźnym nowotworem. Kobieta miała 60 lat.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

Nie żyje ukochana Bohdana Smolenia

Joanna Kubisa odeszła 18 września po długiej chorobie.

Z wielkim żalem pragniemy poinformować, że dziś odeszła od nas współtwórczyni i wieloletnia prezes fundacji Pani Joanna Kubisa – napisano na stronie internetowej Fundacji ”Stworzenia pana Smolenia”.

Fundacja zamieściła w swoich mediach społecznościowych informację o pogrzebie. Pożegnalna msza św. odbędzie się 27 września o godzinie 14.00 w parafii pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Żabnie. Złożenie do grobu nastąpi 29 września o godzinie 15 na cmentarzu parafialnym w Siewierzu.

Zobacz także: Bezpłatne leki dla seniorów. Lista leków 2023

Joanna Kubisa prowadziła fundację ”Stworzenia pana Smolenia”

Bohdan Smoleń dowiedział się o tym, że ma chore płuca jeszcze na planie serialu „Świat według Kiepskich”. Następnie posypały się kolejne problemy. Okazało się bowiem, że niezbędna będzie operacja wszczepienia rozrusznika serca. Aktor przeszedł także aż cztery udary, które doprowadziły do kłopotów z mówieniem, chodzeniem i oddychaniem.

Głównym celem Fundacji ”Stworzenia pana Smolenia”, jest niesienie pomocy niepełnosprawnym dzieciom i prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych. Para łączyła działalność charytatywną z ogromną miłością do koni. Wspierali także potrzebujących, nie zapominając o swoich pasjach.

Krótko po śmierci Bohdana Smolenia, pani Joanna podupadła na zdrowiu. Okazało się wówaczas, że cierpi ona na wyjątkowo groźny nowotwór. U kobiety wykryto glejaka mózgu IV stopnia. 18 września 2023 roku przeciwnik zwyciężył.

Joanna Kubisa poddała się operacji usunięcia nowotworu w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Przeszła także szereg chemio- i radioterapii w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Współpracownicy Kubisy założyli także zbiórkę funduszy na niosącą nadzieję immunoterapię. Miała się jej poddać w Kolonii.

Zobacz także: Ciąża po nowotworze? Fundacja Rak’n’Roll uspokaja. „Płodność można zabezpieczyć”

Kobieta niezwykła. Zawsze nastawiona na innych, pełna energii, empatii, zrozumienia, z milionem pomysłów i zapałem do pracy. O Szefowej możemy powiedzieć, że była niczym petarda napędzająca nas do działania, z sercem na dłoni wobec podopiecznych fundacji i wszystkich fundacyjnych stworzeń. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci – czytamy na stronie internetowej Fundacji ”Stworzenia pana Smolenia”.

Zobacz także: Na to chorował partner Sandry Bullock. Czym jest stwardnienie zanikowe boczne (SLA)?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!