Nikodem Rozbicki jako Adam Mickiewicz. Ruszyły zdjęcia do nowej produkcji TVP - "Niepewność" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nikodem Rozbicki jako Adam Mickiewicz. Ruszyły zdjęcia do nowej produkcji TVP – „Niepewność”

Nikodem Rozbicki jako Adam Mickiewicz. Ruszyły zdjęcia do nowej produkcji TVP – „Niepewność”

Ruszył plan zdjęciowy nowej koprodukcji historycznej TVP. Mowa tutaj o filmie „Niepewność”, który wyreżyseruje Waldemar Szarek. W roli Adama Mickiewicza wystąpi partner Julii Wieniawy – Nikodem Rozbicki. Nie zabraknie także innych znamienitych aktorów: Aleksandry Piotrowskiej, Marka Kality, Piotra Garlickiego i Andrzeja Mastalerza. Premiera filmu planowana jest na przyszły rok.

Film „Niepewność” skupi się przede wszystkim na pokazaniu wielkiej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny. Płomienny romans w baśniowej scenerii… Czego chcieć więcej?

„Niepewność”: O czym będzie?

22-letni poeta spacerując natrafia na sielski dworek pod Nowogródkiem. Częstym gościem owego dworku bywa Tomasz Zan, który jest serdecznym przyjacielem Adama ze stowarzyszenia Filomatów. Pechowo jest on zakochany w Maryli, córce właścicielki – niestety bez wzajemności. Zaloty poety nie robią na Maryli większego wrażenia i pozostaje nieczuła na awanse Tomasza. Jej wagę przykuwa natomiast zbłąkany wędrowiec. Dziewczyna również wpada w oko przybyszowi. Adam odwzajemnia zainteresowanie, próbując jednocześnie nie urazić tym swego przyjaciela. Między młodymi rośnie napięcie, a uczucie podsycane jest z każdą kolejną chwilą. Wkrótce Zan zmuszony jest opuścić swoich towarzyszy i można by przypuszczać, że przeszkody stojące na drodze do miłości zostały pokonane. Sama Maria natomiast staje się dla poety muzą. Szczęśliwy Mickiewicz zapełnia swój notatnik pięknymi wierszami.

Zobacz także: Syn Kory o dzieciństwie. Do dziś ma przed oczami jedną scenę

Zobacz także: Afera wokół spotu z Ralphem Kamińskim. Oskarżają TVN

Kiedy premiera filmu „Niepewność”?

Zdjęcia będą realizowane m.in. w Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej, w Dworze w Turowej Woli czy w Muzeum Adama Mickiewicza – Pałacu w Śmiełowie. Reżyserem filmu jest Waldemar Szarek, producentem realizującym Piotr Mikołajczak, a za zdjęcia odpowiada Bartosz Piotrowski. Kostiumami zajmuje się Marta Grudzińska, scenografią – Magdalena Widelska-Władyka, charakteryzacją – Tomasz Matraszek. Muzykę do „Niepewności” skomponował Andrzej Jagodziński. Koproducentami historycznej produkcji są Telewizja Polska oraz Rock and Roll Production. Premiera filmu zaplanowana jest na rok 2024, jednak nie znamy jeszcze dokładnej daty.

Zobacz także: Doda z nowym reality show! „Doda. Dream Show” już wkrótce