Włącz radio

Michał Wiśniewski znowu szokuje! "Jest głupkiem i frajerem"

2 min. czytania
31.12.2024 11:43
Zareaguj Reakcja

Michał Wiśniewski dołączył celebryckiej dyskusji o emeryturach gwiazd. Jednak lider Ich Troje nie miał zamiaru narzekać na to, jaką składkę wyliczył mu ZUS. Co więcej, nie gryzł się w język, komentując wypowiedzi innych artystów.

Michał Wiśniewski zabrał głos w sprawie emerytur gwiazd.
fot. Anita Walczewska / East News
  • Michał Wiśniewski, podobnie jak wiele innych polskich gwiazd, zabrał głos w sprawie świadczenia emerytalnego dla artystów.
  • Wokalista zdradził, na ile w tym momencie może liczyć ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
  • Wiśniewski nie przebierał w słowach, komentując wypowiedzi kolegów i koleżanek po fachu na temat ich wypłat.

Michał Wiśniewski, chociaż nie jest jeszcze emerytem, zabrał głos w sprawie świadczeń wypłacanych gwiazdom. Popularny w ostatnim czasie temat wywołuje wiele emocji, szczególnie gdy słyszymy o absurdalnie niskich emeryturach dla "weteranów" sceny. 

Rozwiąż quiz muzyczny. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem...

Quiz: Quiz. Jesteś przygotowany na sylwestra 2024? Tylko imprezowicze zdobędą 18/20

1/20 "To już było" to utwór z repertuaru:

Michał Wiśniewski nie ma zamiaru narzekać

Lider Ich Troje "pochwalił" się przewidywaną wysokością swojej emerytury. Chociaż kwota nie zapewniłaby mu komfortowego życia, wokalista nie zamierza narzekać ani na swój los, ani na system. 

Dopóki nasze pieniądze będą przerzucane z worka do worka, to jakieś ochłapy do nas trafią. Natomiast jakie ja mam szanse na emeryturę? Pomijam oczywiście fakt, że wyliczono mi około 200 zł miesięcznie. [...] Każdy z nas ma szansę na to, żeby zadbać o swoją przyszłość. Jestem tego najlepszym przykładem. Zarobiłem 40 milionów i gdybym dbał o te pieniądze, to miałbym je do dzisiaj, pewnie ze sporym procentem — powiedział Wiśniewski w rozmowie z Plejadą.

Redakcja poleca:Tak Michał Wiśniewski traktuje byłą żonę. "Potrafi się kłócić"

W dalszej części rozmowy Michał Wiśniewski nie bał się dosadnie skomentować wypowiedzi innych gwiazd.

Trochę będzie niegrzecznie przez moment. Skąd to pie****nie w koło, że my narzekamy jako artyści na emerytury? Nie płacimy składek, więc nie ma emerytur! Ja nigdy czegoś takiego w życiu nie powiedziałem i nie skarżyłem się na to, że będę miał niską emeryturę. Każdy z moich kolegów artystów, który będzie się skarżył na tę emeryturę, no jest po prostu głupkiem i frajerem. [...] To wyszukuje się po to, żeby była klikalność — dodał.

Redakcja poleca:Hit lat 70. rozpalał zmysły. Polacy do dziś są zawstydzeni!

Na sam koniec Wiśniewski podkreślił, że nie chce być kojarzony z tematem niskich emerytur, bo sam nie zamierza dołączyć do grona i utyskiwać na swoje świadczenie.

Proszę mnie wypisać z tego klubu narzekających, bo ja nigdy nie narzekałem, bo jestem facetem, który ma dwie szare komórki i zdaję sobie z tego sprawę — skwitował wypowiedź.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZłotePrzeboje.pl!