Shakin' Stevens spotkał się z The Rolling Stones.
Strona Główna > Tego mogliście nie wiedzieć. Shakin’ Stevens wygadał się w Radiu Złote Przeboje

Tego mogliście nie wiedzieć. Shakin’ Stevens wygadał się w Radiu Złote Przeboje

Shakin’ Stevens w wywiadzie z Tomkiem Brhelem do audycji „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje opowiedział o swojej najnowszej płycie „Re-Set” oraz o współpracy z The Rolling Stones. Jak to wyglądało z jego perspektywy?

Shakin’ Stevens rozpoczął swoją wielką karierę już jako nastolatek. Drogę do kariery otworzył mu przebój „This Ole House”, dzięki któremu znalazł się na pierwszych miejscach list przebojów w Wielkiej Brytanii. Większość osób kojarzy go również ze świątecznym hitem „Merry Christmas Everyone”, który mimo upływu lat dalej chętnie jest słuchany zarówno przez młodsze jak i starsze pokolenia na całym świecie. Teraz wokalista powraca z nowym albumem „Re-Set”, który jest jednym z bardziej osobistych w jego karierze. Jego najnowszy album promuje piosenka „All You Need Is Greed.

Posłuchajcie wywiadu Tomka Brhela z Shakinem Stevensem w Radiu Złote Przeboje:

Wokalista w rozmowie z Tomkiem Brhelem w audycji „Cała muzyka” w Radiu Złote Przeboje opowiedział, o czym opowiada najnowszy singiel:

To piosenka o ludziach, którzy mają pieniądze, władzę, często są to nasze pieniądze, a to, co robią, często bez zastanowienia ma wpływ na każdy aspekt naszego życia.

Shakin’ Stevens o współpracy z The Rolling Stones

Shakin’ Stevens w trakcie swojej muzycznej kariery miał szansę poznać wielu wpływowych ludzi z branży muzycznej. Jednymi z nich są The Rolling Stones, którzy są żywą legendą rocka. Wokaliście kilkukrotnie zdarzało się grać przed słynnym zespołem. To nie jedyna rzecz, jaka mu się udała. Shakin’ Stevens miał okazję współpracować z pianistą, który grał z The Rolling Stones na koncertach.

Tak wspominał to zdarzenie w rozmowie z dziennikarzem Radia Złote Przeboje:

Zdarzyło mi się współpracować z pianistą, którego nie było w oficjalnym składzie, ale towarzyszył im w trasach koncertowych. Nazywał się Stewart i był bardzo utalentowany.

Shakin’ Stevens zapowiada nowy album

Premiera nowego albumu „Re-Set” już 28 kwietnia. Dziesięć utworów na nowym longplay’u łączy w sobie głębokie, wymowne teksty z pełnym pasji wokalem Stevensa. Warto zaznaczyć, że podobnie jak poprzedni longplay, „Re-Set” jest bardzo osobisty; dużo historii, zaczerpniętych z rodzinnych kronik piosenkarza, i robotniczego pochodzenia artysty, na bazie których młody Michael Barratt (prawdziwe nazwisko Shakin’a Stevensa (przyp. aut.) zbudował swoją niezwykłą karierę.

Na nowym albumie „Re-Set”, osobiste elementy splatają się w narrację o naszym wspólnym miejscu we współczesnym świecie, zarówno rzeczywistym, jak i wirtualnym. Są tu utwory poświęcone historii jego rodziny. Jednocześnie krążek jest mocno osadzony w teraźniejszości; nawołuje do działania w sprawie naszej planety i próbuje uświadomić nam, co robimy Matce Naturze i samym sobie. Jednym z singli promujących nowy album jest piosenka „All You Need Is Greed”.

Zobacz wideo:

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *