Wnuczka Grabowskiego płacze na jego widok. "Nie jestem najlepszym dziadkiem"
Strona Główna > Wnuczka Grabowskiego płacze na jego widok. „Nie jestem najlepszym dziadkiem”

Wnuczka Grabowskiego płacze na jego widok. „Nie jestem najlepszym dziadkiem”

Andrzej Grabowski podzielił się ciekawostkami z życia prywatnego. Z jakich pasji musiał zrezygnować? Zdradził też, jak wyglądają jego relacje z wnuczkami i opowiedział, czy zamierza przejść na emeryturę.

Andrzej Grabowski to niezwykle doświadczony i utytułowany aktor. Najbardziej znany jest z kultowej roli Ferdynanda Kiepskiego w trwającym prawie 600 odcinków serialu “Świat według Kiepskich”. Poza tą słynną komediową rolą, można go wciąż ujrzeć na deskach wielu scen teatralnych. Ostatnio postanowił podzielić się ze światem kilkoma przemyśleniami na temat swoich pasji, pracy i rodziny.

Zobacz także: Prosty quiz o przebojach Perfectu. Zgarnij minimum 7 na 10!

Andrzej Grabowski na temat swojego wieku

Uznany aktor wybrał się na rozmowę do jednej z dziennikarek programu “Dzień Dobry TVN”. Co ciekawe, konwersacji towarzyszyła wycieczka rowerowa. Andrzej Grabowski przyznał, że ze względu na swój wiek, jak i zdrowie, korzysta z roweru elektrycznego.

Posiadam już taki wiek, jaki posiadam i nr PESEL jest już dosyć pokaźny. […] Na rowerze elektrycznym można jeździć bez wspomagania, czyli wyłącza się elektrykę i jest to normalny rower, ale gdy człowiek się zmęczy, pomaga sobie silnikiem elektrycznym. Bardzo przyjemna rzecz – wyjaśniał aktor.

Zobacz także: Magda Gessler zdradza tajemnice “Kuchennych Rewolucji”. Widzowie wreszcie poznali prawdę

Andrzej Grabowski po dwóch operacjach

W dalszej rozmowie poruszony został temat zdrowia. 71-letni Andrzej Grabowski przeszedł dwie operacje stawów biodrowych. Na ostatnią zdecydował się w 2020 roku, ze względu na problemy z chodzeniem. Obecnie aktor przyznaje, że mimo ustąpienia bólu i braku problemów z poruszaniem się, musiał zrezygnować z wielu pasji, m.in. jazdy na nartach, motocyklu, czy jazdy konnej.

Trochę się boję spaść z konia, żeby to sztuczne, metalowe biodro mi nie wypadło. Trochę boję się jeździć na nartach, żeby się nie wywrócić, […] no i na motocyklu z tych samych powodów. A na rowerze jednak trochę bezpieczniej – mówił Grabowski.

Zobacz także: Swoim odejściem zszokowała fanów. To dlatego Justyna odeszła z Ich Troje

Andrzej Grabowski i relacje z wnuczkami

Grabowski mimo wieku, wciąż jest czynnym aktorem. Nadal gra w filmach, serialach, a także w teatrze. Już od września będzie można go zobaczyć w spektaklu “Kwartet”, gdzie wystąpi u boku Jana Frycza, Jana Peszka oraz swojego brata Mikołaja Grabowskiego. Gwiazda “Świata według Kiepskich” przyznaje, że przez obowiązki zawodowe zaniedbuje swoje relacje z wnuczkami.

Ja nie jestem najlepszym dziadkiem. Nie mam zbyt wiele czasu dla żadnej z wnuczek. Dwie starsze wnuczki już się mnie nie boją, ale najmłodsza jeszcze jak mnie widzi, to od razu w płacz i do mamy, mimo że moją fotografię, jak mnie nie było, przyszła i pocałowała – zwierzył się artysta.

Aktor przyznał jednak, że nie zamierza zrezygnować przyjmowania kolejnych ról i nie wybiera się na emeryturę. Na koniec podzielił się tym, jak wygląda jego praca.

Mój zawód nie polega na wstawaniu o 6 czy 7 rano i pójście na 12 godzin do pracy tylko od czasu do czasu pracuje się bardzo intensywnie, potem ma się trochę wolnego. Albo się go nie ma, bo gra się w teatrze, robi się stand-upy – zakończył Andrzej Grabowski.

Zobacz także: Afera wokół Opola! Doda zwyzywana, reżyser przeprasza