Zespół Lady Pank i Organek prezentują wspólny utwór "Wojna światów" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Lady Pank i Organek prezentują wspólny utwór „Wojna światów”

Zespół Lady Pank i Organek prezentują wspólny utwór „Wojna światów”

Zespół Lady Pank podzielił się właśnie z fanami swoim najnowszym singlem, który powstał we współpracy z Organkiem! Utwór nosi tytuł “Wojna światów” i od dziś dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych.

Utwór “Wojna światów” to najnowszy singiel Lady Pank, który utrzymany jest w charakterystycznym dla zespołu brzmieniu. Do współpracy przy tym numerze Jan Borysewicz zaprosił Tomasza Organka, z którym nie raz współpracował przy różnych projektach. Ostatnim z nich był gościnny udział artysty w wyjątkowym koncercie Lady Pank w cyklu MTV Unplugged, podczas którego wspólnie wykonali utwór “Sztuka latania”. 

Autorem kompozycji “Wojny światów” jest Jan Borysewicz, a za tekst odpowiada Tomasz Organek. Utworu już teraz można posłuchac we wszystkich serwisach streamingowych oraz na YouTube.

Lady Pank – MTV Unplugged

MTV Unplugged to kultowy format koncertów MTV, który wyzwala w topowych artystach zupełnie nową muzyczną energię. Odchodzą oni od standardowych wersji hitów, które zaprowadziły ich na szczyty list przebojów, aby zaprezentować ich akustyczne aranżacje.

Do 12. edycji polskiej serii MTV Unplugged został zaproszony zespół, który ze szczytu nie schodzi od przeszło 40 lat. Na płycie dokumentującej to wydarzenie znalazły się ikoniczne hity Lady Pank, znane niemal wszystkim Polakom, w nowych aranżacjach, a także jeden premierowy utwór przygotowany specjalnie na tę okazję pt. „Krokodyle tańczą”.

Koncertowy album trafił do sprzedaży 22 listopada 2022 roku.

Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncercie wzięła udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi na koncertach: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara), a także zaproszeni goście: znakomici wokaliści Tomasz Organek (zaśpiewał „Sztukę latania”) i Piotr Cugowski („Stacja Warszawa” w duecie z Januszem Panasewiczem i solowo „Minus 10 w Rio”), wybitny jazzman, Bernard Maseli grający tu na wibrafonie i kalimbie oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *