Bruce Willis cierpi na poważną chorobę. Czy wróci jeszcze do aktorstwa?
Strona Główna > Bruce Willis usłyszał straszną diagnozę. Jego rodzina wydała poruszające oświadczenie

Bruce Willis usłyszał straszną diagnozę. Jego rodzina wydała poruszające oświadczenie

Bruce Willis, gwiazdor filmów takich jak „Szklana Pułapka” czy „Pulp Fiction” ma poważne kłopoty ze zdrowiem. Jego rodzina wydała oficjalne oświadczenie, w którym z bólem informuje o diagnozie artysty. Willis cierpi na demencję czołowo-skroniową. Powrót aktora na ekran stoi więc pod dużym znakiem zapytania.

Co się dzieje z Brucem Willisem?

Przez ostatnie lata niewiele docierało do nas informacji o nowych aktywnościach Bruce’a Willisa. Kariera gwiazdora stanęła w miejscu, a w kuluarach plotkowało się o jego nieuleczalnej chorobie. W 2022 roku, rodzina aktora znanego z „Pulp Fiction” wydała oświadczenie, w którym potwierdziła zakulisowe doniesienia i poinformowała opinię publiczną o afazji Willisa. Ze względu na postępującą chorobę, która charakteryzuje się powolną utratą zdolności wypowiadania się i przyczynowo-skutkowego rozumienia, aktor zmuszony był do przerwania kariery i skupienia się na własnym zdrowiu.

Bruce Willis / fot. Youtube (@The Hollywood Reporter)

Aktor cierpi na demencję czołowo-skroniową

W czwartek 16 lutego świat obiegła kolejna smutna wiadomość dotycząca stanu zdrowia znanego aktora. Najstarsza córka Bruce’a Willisa i jego byłej żony, aktorki Demi Moore opublikowała na swoim instagramowym profilu poruszający post, w którym przyznała, iż jej tata otrzymał nową druzgocącą diagnozę. Oprócz afazji wykryto u niego tzw. demencję czołowo-skroniową. Ten rzadki rodzaj choroby neurologicznej dotyka najczęściej osób w przedziale wiekowym 45-65 lat i postępuje niezwykle szybko. 

Odkąd wiosną 2022 roku ogłosiliśmy afazję Bruce’a, jego stan stopniowo się pogarszał i teraz dostaliśmy bardziej szczegółową diagnozę: demencja czołowo-skroniowa (w skrócie FTD). Niestety, problemy z komunikacją są tylko jednym z wielu symptomów choroby. Cierpimy, jednak cieszymy się z wreszcie jasnej i ostatecznej diagnozy.

Czym objawia się choroba Willisa?

Demencja czołowo-skroniowa objawia się trudnościami w wysławianiu się, pogłębiającymi się zmianami w osobowości oraz brakiem kontrolowania emocji. Chory bardzo często nie panuje nad własnym zachowaniem, reaguje nieadekwatnie do sytuacji, zanika jego abstrakcyjne myślenie i krytyczna ocena działań. Niestety, otępienie czołowo-skroniowe należy do chorób nieuleczalnych – ze względu na nieodwracalne uszkodzenie komórek nerwowych medycyna nie jest w stanie zahamować rozwoju zaburzenia. Metody terapii ograniczają się więc jedynie do poprawy jakości życia chorego oraz jego bliskich, których choroba dotyka równie mocno.

Bruce Willis – legenda kina

Przypomnijmy, iż Bruce Willis najbardziej znany jest z produkcji takich jak seria „Szklana Pułapka”, „Pulp Fiction”, „Armageddon” czy „Kod Merkury”. Podczas wieloletniej filmowej kariery wielokrotnie nominowany był m.in. do Złotego Globu, który otrzymał ostatecznie za rolę w serialu „Na wariackich papierach”. W latach 1987-2000 pozostawał w związku małżeńskim z aktorką Demi Moore. W 2009 roku ożenił się ponownie z młodszą o ponad 20 lat Emmą Heming.

Polecamy również: