Chaim Topol nie żyje
Strona Główna > Chaim Topol nie żyje

Chaim Topol nie żyje

Aktor Chaim Topol znany ze „Skrzypka na dachu” miał 87 lat.

Zmarł Chaim Topol – Tewje ze „Skrzypka na dachu”

Prezydent Izraela ogłosił, że Chaim Topol nie żyje. Znany aktor występował jako Tewje mleczarz w filmie „Skrzypek na dachu” z 1971 roku oraz na deskach teatru. Izraelski aktor i piosenkarz zmarł w środę w domu w Izraelu w otoczeniu rodziny, podały lokalne media. Aktor miał 87 lat.

Nie żyje Chaim Topol. Prezydent Izraela żegna aktora

W oświadczeniu wydanym po śmierci Chaima Topola, prezydent Izraela Isaac Herzog opisał go jako „utalentowanego aktora, który swoją grą poruszał publiczność na scenach Izraela i całego świata, a jego obecność wypełniła ekrany kinowe, a także zapadła w pamięć i serca widzów”.

Przez ponad pięć dekad Topol grał postać Tewjego w musicalu, szacując, że zagrał tę rolę ponad 3500 razy. W 1971 roku zagrał także pobożnego żydowskiego ojca w filmie, za który zdobył nagrodę Złotego Globu dla najlepszego aktora i był nominowany do Oscara.

W 1966 roku, mając zaledwie 30 lat, Chaim Topol zadebiutował na scenie śpiewając „Gdybym był bogaty…” w roli Tewjego, który miał ponad pięćdziesiąt lat. Topol użył specjalnego makijażu i kostiumów, aby wyglądać na znacznie starszego i cięższego niż w rzeczywistości.

Po siedemdziesiątce, gdy Topol pożegnał się z tą rolą w 2009 roku, musiał zachowywać się młodziej niż wskazywałby na to jego wiek.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *