Edyta Bartosiewicz opowiedziała o utworze "OCNŚ"
Strona Główna > Edyta Bartosiewicz o utworze „OCNŚ”: „Sama zostałam w pewnym sensie wybudzona”

Edyta Bartosiewicz o utworze „OCNŚ”: „Sama zostałam w pewnym sensie wybudzona”

Edyta Bartosiewicz, jedna z największych polskich wokalistek, opowiedziała o swoim zaangażowaniu w nowy utwór charytatywny „OCNŚ”, którego celem jest pomoc Fundacji Ewy Błaszczyk. W rozmowie z Tomaszem Brhelem w programie „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje wyznała, że wybór fundacji nie był dla niej trudny, ponieważ już wcześniej wspierała jej działalność. Artystka opowiada również o swoich własnych problemach zdrowotnych.

Edyta Bartosiewicz zdradziła, że utwór „OCNŚ” powstawał w bardzo szczytnym celu. Artystka zawsze zastanawiała się, dlaczego wybór pada akurat na ten dany, konkretny cel. Jednak, kiedy już wrócił do niej tekst utworu, wiedziała, że musi to być specjalna piosenka o charakterze charytatywnym. Wybór fundacji nie był dla niej trudny, ponieważ wcześniej wspierała jej działalność.

Posłuchajcie całej rozmowy Edyty Bartosiewicz z Tomaszem Brhelem w programie „Cała muzyka” dla Radia Złote Przeboje:

Na pewno było wiadomo, że piosenka – jak już wrócił do mnie ten tekst – i zaczęłam pisać muzykę, ja wiedziałam, że to musi być specjalna piosenka, gdzieś o charakterze charytatywnym. Wybór fundacji nie był dla mnie trudny, ponieważ ja gdzieś wspieram Fundację Ewy Błaszczyk co jakiś czas. Ja sama czuję się w pewnym sensie wybudzana w tym momencie, bo przez ostatnie 20 lat opowiadałam, że miałam problemy z głosem, nie mogłam tak funkcjonować, jak wcześniej. W jakimś sensie byłam… Zastygłam od środka. I teraz jak… no wybudzam się, jestem w coraz lepszej formie, podejmuję coraz to więcej różnych inicjatyw.

Dlaczego Fundacja „A kogo” jest dla Edyty Bartosiewicz tak ważna?

Artystka podkreśliła, że działalność Fundacji Ewy Błaszczyk jest dla niej bardzo ważna. Edyta Bartosiewicz podziwia determinację i zaangażowanie założycielki fundacji, która przekuła swoje trudne doświadczenia w coś pięknego – pomoc innym ludziom.

Fundacja Ewy Błaszczyk działa na rzecz ludzi, którzy zapadli w śpiączkę lub potrzebują konkretnej rehabilitacji neurologicznej. Wcześniej nikt nie mówił o takich problemach, a dzięki fundacji temat stał się nośny i zwrócił uwagę społeczeństwa. Fundacja Ewy Błaszczyk otworzyła już klinikę dla dzieci, a niedawno także dla dorosłych.

To jest takie ważne, żeby być obecnym, być tu i teraz, być w kontakcie ze sobą. W każdym razie działalność Ewy Błaszczyk jest dla mnie niesamowita. Teraz, ostatnio była otwarta Klinika „Budzik” dla dorosłych w Warszawie przy Szpitalu Bródnowskim. To są niezwykłe inicjatywy. Wcześniej była klinika dla dzieci. I tak jak powiedział jeden z pacjentów tej kliniki, że nawet, chociażby miało się tylko kilka osób wybudzić, to jest i tak warto działać, żeby te osoby mogły żyć, cieszyć się życiem.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *