Meryl Streep: Te gwizdy starzeją się z bez pomocy chirurga
Strona Główna > Te gwiazdy starzeją się z godnością. Nie potrzebują pomocy chirurga

Te gwiazdy starzeją się z godnością. Nie potrzebują pomocy chirurga

Szkodliwe standardy piękna promowane przez świat rozrywki i media społecznościowe dotykają zarówno młodych jak i starszych kobiet. Hollywood od dawna próbuje wmówić widzom, że piękno jest równoważne z młodością. Temu trendowi przeciwstawiają się aktorki i gwiazdy, które zdecydowały, że nie będą się uciekać do zabiegów plastycznych, by ukryć oznaki starzenia. Należą do nich między innymi Meryl Streep czy Kate Winslet.

Kate Winslet, Meryl Streep i inne gwiazdy, które nie korzystały z pomocy chirurga plastycznego

Kate Winslet (47 l.) i Meryl Streep (73 l.) to aktorki, które od lat zachwycają urodą, mimo że nigdy nie poddały się operacjom plastycznym. Jednak w dzisiejszych czasach operacje plastyczne stają się coraz bardziej popularne, a w mediach społecznościowych bombardują nas piękni ludzie, którzy codziennie poświęcają wiele czasu i pieniędzy na perfekcyjny makijaż i stylizację. Czy są gwiazdy, które nie ulegają presji społeczeństwa? Owszem, jest ich całkiem sporo!

Jodie Foster

Jodie Foster nie pochwala faktu, że społeczeństwo wymaga od kobiet transformacji w celu pogoni za standardami mody i urody. W wywiadzie z czasopismem „People” aktorka wyznała, że operacje plastyczne nie są dla niej. „To nie moja bajka. Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy to robią. Dla mnie jest to sprawa spojrzenia na samego siebie. Wolałabym, żeby mówili, że mam brzydki nos, niż że mój nos wygląda brzydko po operacji”.

Invision / Invision / East News

Meryl Streep

Meryl Streep od dawna wypowiada się otwarcie przeciwko chirurgii plastycznej. Aktorka zapewnia, że każdy może robić, co chce, ale ona nie potrafi zrozumieć, czemu ktoś chciałby zamrozić sobie twarz. W jednej ze swoich wypowiedzi zaapelowała do kobiet: „Nie zamartwiajcie się swoim wyglądem. Coś, co sprawia, że się wyróżniacie i jesteście inne, jest waszą siłą”.

AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Kate Winslet

Kate Winslet razem z Emmą Thompson i Rachel Weisz założyły „The British Anti-Cosmetic Surgery League”. Aktorki poprzysięgły sobie, że nigdy nie poddadzą się operacji plastycznej. Wszystkie postanowiły walczyć z przekonaniem społeczeństwa, że gwiazdy muszą być zawsze młode i piękne. Wiele kobiet w branży aktorskiej czy muzycznej, aby sprostać stawianym przed nimi wymaganiom odnośnie wyglądu, korzysta z chirurgii estetycznej. Właśnie przeciwko niej występują Winslet, Thompson i Weisz.

Fot. Invision / AP Photo / East News

Sigourney Weaver

Sigourney Weaver znana m.in. z roli Ellen Ripley w filmie „Obcy – 8. pasażer >Nostromo” również nigdy nie skorzystała z chirurgii plastycznej. Aktorka uważa, że jeśli życie nie pozostawia na naszych twarzach żadnych linii i zmarszczek, to znaczy, iż robimy coś źle.

The Canadian Press/Associated Press/East News

P!nk

Alecia Moore, wokalistka i autorka tekstów występująca pod pseudonimem P!nk, rok temu opublikowała post, w którym wyznała, że zauważa swoje oznaki starzenia i czuje się z nimi dziwnie. Usiłuje się jednak do nich przyzwyczaić. Piosenkarka zdradziła, że od czasu do czasu przychodzi jej na myśl botoks, ale wątpi, by kiedykolwiek się na niego faktycznie zdecydowała. Dodała żartobliwie, że chce, żeby jej dzieci wiedziały, jak wygląda, kiedy jest zła.

ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Julianne Moore

Julianne Moore nie uważa, że botoks upiększa ludzi. „Nie chcę nikogo potępiać, za stosowanie botoksu, ale z pewnością ludzie nie wyglądają po nim lepiej. Widać, że zrobiono im coś z twarzą. Kiedy patrzysz na taką osobę, wygląda to po prostu dziwnie”.

Cover Images/East News

Julia Roberts

Julia Roberts również wypowiada się ostro o presji poddaniu się operacji plastycznej: „szkoda, że żyjemy w tak spanikowanym, dysmorficznym społeczeństwie, w którym kobietom nie jest nawet dane zobaczyć, jak będą wyglądać na starość. Chcę, żeby moje dzieci wiedziały, kiedy jestem wkurzona, szczęśliwa, czy zmieszana. Twoja twarz opowiada historię… i nie powinna być opowieścią o drodze do gabinetu lekarskiego”.

AFP / EAST NEWS

Drew Barrymore

Drew Barrymore chce zaakceptować zmiany, jakie przynosi naturalny upływ czasu. „Piękno to prawda w sposobie starzenia się. Nie ma wątpliwości, że nikt nie chce wyglądać staro. Nie jest to jednak bitwa, której warto się podejmować, bo nie można jej wygrać”.

Drew Barrymore Show/Ferrari Press/East News

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *